Hlavní navigace

VŠMIE se zapojila do projektu Oracle Academy

[Tisková zpráva] Praha – 27. dubna 2009 – Do celosvětově uznávaného projektu Oracle Academy se zapojila i Vysoká škola manažerské informatiky (VŠMIE). Svým studentům i učitelům tak jejím prostřednictvím bude od příštího semestru 2009/2010 nabízet možnost využít vysoce odborná školení, která jsou zaměřená na byznys a technologie. Jeho účastníci budou moci využívat zdarma produkty Oracle a vzdělávat se podle kurzů připravených odborníky z této firmy.

Sdílet

Školicí projekt pomáhá jak studentům, tak i pedagogům k získání pokročilých znalostí informačních technologií. Je součástí dlouhodobé snahy Oracle Academy připravovat studenty k profesím, po kterých je v globálním světě na trhu práce velká poptávka. „Členství v Oracle Academy je bezplatné. Studenti a učitelé se dostanou zdarma k softwarovým produktům, které jsou jinak placené, mohou využívat i přípravné kurzy,“ uvedl RNDr. Michal Bejček, Ph.D. z VŠMIE, který Oracle Academy začal studovat v tomto semestru.

„Možnosti Oracle Academy budeme využívat ve stávajících vyučovaných předmětech již od příštího semestru 2009/2010. Naši studenti navíc získají na certifikace Oracle čtyřicetiprocentní slevu,“ doplnil Radek Řechka, ředitel a kvestor VŠMIE a dodává: „Absolventi výběrového bloku Databáze budou kromě všeobecných znalostí z oboru znát více do hloubky problematiku databází, jejich programování a správy.“

Projekty společnosti Oracle a nadace Oracle Education Foundation oslovují více než milión studentů po celém světě. Oracle Academy podporuje přes 655 tisíc studentů v 86 zemích světa. Prostřednictvím spolupráce se školami, úřady a ministerstvy pomáhá Oracle Academy studentům rozvíjet technologické a obchodní schopnosti potřebné pro úspěšné budování kariéry v 21. století. Zúčastněné instituce mohou do svých kurzů integrovat špičkový software a výukové materiály Oracle a zpřístupňovat svým pedagogům prvotřídní možnosti profesionálního rozvoje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).