Hlavní navigace

VŠMIE úspěšně pokračuje v zavádění unikátního projektu Brána na vysokou školu

[Tisková zpráva] Praha – 26. srpna 2009 – Implementace systému, který Vysoká škola manažerské informatiky a ekonomiky (VŠMIE) realizuje od ledna 2009 ve spolupráci s Gymnáziem Cheb, zdárně pokračuje. Unikátní systém, který kombinuje e-learningovou formu výuky s prvky sociálních sítí, bude spuštěn na začátku zimního semestru - v říjnu 2009.

Sdílet

„Díky provázané elektronické komunikaci mezi studenty a učiteli získají studenti středních škol praktické zkušenosti s vysokoškolskou formou výuky, což jim pomůže překlenout rozdílný způsob a formy studia mezi středoškolským a vysokoškolským pojetím,“ uvedl ředitel a kvestor VŠMIE Radek Řechka a dodává: „Speciální software nám umožní vytvořit sociální síť podobnou typu Facebook. Na rozdíl od Facebooku bude ale tato nově vzniklá síť privátní a bude sloužit pouze k diskuzi mezi studenty. Celý systém se tak stane jedinečným, jelikož není dosud znám žádný projekt, který by vzdělával středoškolské studenty v ČR prostřednictvím systémů vysoké školy, sociální sítě a e-learningových principů.“

V současné době implementace systému probíhá bez problémů. Všechny potřebné aplikace jsou již spuštěné a nyní probíhá testování jednotlivých částí systému. Technici postupně vytváří reálné účty uživatelů, vyučované kurzy a zároveň prochází všechna data tak, aby systém neobsahoval žádné chyby. Celý projekt tak bude moci být spuštěn začátkem zimního semestru, v říjnu 2009.

Projekt Brána na vysokou školu vznikl díky získanému grantu z Evropského sociálního fondu a z příspěvků z rozpočtu ČR. Projektanti využili zkušeností a znalostí s e- learningovou aplikací Moodle a dosavadních zkušeností VŠMIE s výukou v rámci distanční formy studia. Původně byl celý systém navržen pro zkvalitnění výuky na Gymnáziu Cheb a v budoucnu pro ostatní střední školy v Karlovarském kraji. Jeho součástí budou jak e-learningové kurzy, tak také testy, s jejichž pomocí učitelé ověří získané znalosti svých studentů.

„Počet studentů, kteří se budou on-line vzdělávat pomocí vytvořených kurzů, však není nijak omezen. Dokonce nezáleží na tom, z jaké školy student pochází. Hlavní myšlenkou je naopak zpřístupnit středoškolské výukové materiály co největšímu množství studentů.“ řekl Radek Řechka.

Vysoká škola manažerské informatiky a ekonomiky, a.s. (VŠMIE) byla založena v roce 2001 jako soukromá vysoká škola s tříletým studijním programem (Bc.) v oborech Aplikovaná informatika, Manažerská ekonomika, Právo v podnikání a Právo ve veřejné správě. Všechny její studijní obory jsou zaměřeny na poskytování optimální kombinace informatických, ekonomických a právních znalostí a dovedností. Škola realizuje výuku v Praze, otevřela také svou první pobočku v Sokolově. V současnosti studuje na VŠMIE v prezenční i kombinované formě více než 1.000 studentů.

VŠMIE dbá nejen na kvalitu svých výukových programů, ale také na sepětí s odbornou praxí. Mezi její nejvýznamnější partnery patří už několik let společnosti IBM, Hewlett-Packard, Komerční banka a další. Dalším významným úspěchem je získání akreditace Cisco Academy od společnosti Cisco Systems. VŠMIE je mimo jiné aktivním členem vzdělávacího systému Netacad. Na půdě školy pravidelně probíhají kurzy CCNA (Cisco Certified Network Asociate), přičemž účast na těchto vzdělávacích programech je pro všechny studenty školy zdarma. V roce 2009 se VSMIE zapojila také do celosvětově uznávaného projektu Oracle Academy. Více informací na www.vsmie.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).