Hlavní navigace

VŠMIE zavádí mobile learning jako nejmodernější formu výuky

[Tisková zpráva] Praha, 22. června 2010 – Projekt Vysoké školy manažerské informatiky a ekonomiky (VŠMIE) „Mobile learning jako nejmodernější forma výuky“ získal grant Magistrátu hlavního města Prahy.

Sdílet

Hlavním cílem projektu je vybudování technického zázemí a vytvoření jednotného postupu pro vytváření a zpracování video kurzů. „V podstatě se jedná o systém, který umožní přenášet přednášky a cvičení po internetu. Videopřednášky budou přínosné zejména pro studenty kombinované formy studia. Systém však bude sloužit i jako podpůrný prostředek pro studenty denního studia, kteří se nebudou moci přednášky zúčastnit nebo si budou chtít pouze před zkouškou znovu poslechnout nějakou důležitou pasáž či výklad,“ představuje projekt Radek Řechka, ředitel a kvestor VŠMIE a dodává: „Záznamy přednášek budou napříč všemi obory studia na vysoké škole.“

Vytvořená infrastruktura také umožní živé vysílání vybraných přednášek a seminářů, jako jsou například přednášky odborníků z praxe po Internetu. Díky projektu tak studenti VŠMIE dostanou možnost opakovaně si poslechnout nejen přednášky svých vyučujících, ale i příspěvky externích odborníků. Velkou výhodou je časová flexibilita při samostudiu a dostupnost přednášek na jakémkoliv počítači připojenému k Internetu.

Novou formu dostanou všechny předměty prvního ročníku a část předmětů druhého ročníku všech oborů vyučovaných na VŠMIE. Studenti budou moci systém využívat již od zimního semestru školního roku 2010/2011, kdy mají začít vznikat záznamy prvních přednášek.

Implementace projektu do studia VŠMIE bude trvat do února 2012. Během tohoto období budou vybaveny dvě učebny audio, video a PC technikou včetně streamovacího serveru, zpracovatel zajistí softwarovou implementaci řešení do Školního informačního systému a vytvoří jednotnou metodiku pro tvorbu videopřednášek. Realizace rovněž obnáší nahrání a zpracování klíčových předmětů bakalářského studia.

Kromě grantu Magistrátu hlavního města Prahy je projekt spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).