Hlavní navigace

Vteřiny před vraždou (1)

[Tisková zpráva] Kde jiné kriminálky končí, Vteřiny před vraždou začínají. Přesně víte, kdy se zločin stane. Až na konci se ale dozvíte, jak k němu dojde a jak to s obětí dopadne... Nový německý kriminální seriál se divákům představuje první epizodou s názvem Nepohodlná svědkyně.

Sdílet

Příběh začíná pohledem na běžící těhotnou mladou ženu, kterou pronásleduje muž s pistolí. Žena klopýtá, padá, muž ji konečně dohání… V tuto chvíli se ale děj první epizody napínavého krimiseriálu vrací o pětadvacet hodin. Právě tehdy se totiž stejná žena – majitelka kavárny Sara Schümannová – stala svědkyní vraždy. Jakýsi muž chladnokrevně zastřelil jiného a postřelil údržbáře, který náhodou vyšel z vedlejšího domu a viděl ho. Vrah viděl i Saru, která zůstala stát jako přimrazená před kavárnou…

Na místo vraždy přijíždí policie a Leonie Bongartzová se marně shání po parťákovi Janu Brennerovi. Rozzlobený je i jejich nadřízený doktor Ritter. Leo nakonec najde nepolepšitelného sukničkáře za dramatických okolností, navíc úplně nahého. Jakmile se v rychlosti obleče, spěchají na místo činu. Brenner má na případ jasný názor, podle něj šlo o vyřizování účtů mezi dealery a postřelený se k tomu jen připletl. Existuje minimum svědků, kteří by mohli objasnit, jak k vraždě došlo. Přihlásí se těhotná Sara. Než ji ale Brenner stačí vyslechnout, zase zmizí. Policie ji vyhledá a naléhá, aby vraha identifikovala. Už se totiž zjistilo, že jde o nebezpečného recidivistu, násilníka a vraha Michaela Wittnera, který uprchl z vězení a je celostátně stíhaný. Manžel Sary ji brání a nechce, aby kvůli hrozícímu nebezpečí vypovídala. Přes jeho ochranitelské snahy Sara nečekaně zmizí a nikdo netuší, kde by mohla být.

Další vyšetřování ukáže, že stěžejní svědkyně vraha pravděpodobně znala. Doktor Ritter, který je nespokojený s tím, jak Brenner případ vede, ho odvolá a nařídí, aby si vzal dovolenou. Mezitím policie zjistí, že vrah Wittner pracuje s pomocí kumpána z vězení Mirka Schulzeho. Vyslechne i Sařinu přítelkyni Moniku, která také potvrdí, že Sara musela Wittnera znát, protože ho s ní viděla. Vše nasvědčuje tomu, že si nebyli úplně cizí. Nový výslech manžela Sary konečně vnese do případu alespoň trochu světla a pomůže při pátrání po místě nynějšího pobytu Sary.

Kde se Sara jen pár dní před porodem nachází? V jakém vztahu je s vrahem? Kdo byl vlastně zavražděný? Naleznou vůbec Leo a Brenner korunní svědkyni? Podaří se ji zachránit? Nebo alespoň její dítě?

To vše se dozvíte v prvním dílu akčního kriminálního seriálu Vteřiny před vraždou, jehož vyprávění začíná ve středu 22. 6. ve 20.00 na Primě!