Hlavní navigace

Vteřiny před vraždou (1)

[Tisková zpráva] Kde jiné kriminálky končí, Vteřiny před vraždou začínají. Přesně víte, kdy se zločin stane. Až na konci se ale dozvíte, jak k němu dojde a jak to s obětí dopadne... Nový německý kriminální seriál se divákům představuje první epizodou s názvem Nepohodlná svědkyně.

Sdílet

Příběh začíná pohledem na běžící těhotnou mladou ženu, kterou pronásleduje muž s pistolí. Žena klopýtá, padá, muž ji konečně dohání… V tuto chvíli se ale děj první epizody napínavého krimiseriálu vrací o pětadvacet hodin. Právě tehdy se totiž stejná žena – majitelka kavárny Sara Schümannová – stala svědkyní vraždy. Jakýsi muž chladnokrevně zastřelil jiného a postřelil údržbáře, který náhodou vyšel z vedlejšího domu a viděl ho. Vrah viděl i Saru, která zůstala stát jako přimrazená před kavárnou…

Na místo vraždy přijíždí policie a Leonie Bongartzová se marně shání po parťákovi Janu Brennerovi. Rozzlobený je i jejich nadřízený doktor Ritter. Leo nakonec najde nepolepšitelného sukničkáře za dramatických okolností, navíc úplně nahého. Jakmile se v rychlosti obleče, spěchají na místo činu. Brenner má na případ jasný názor, podle něj šlo o vyřizování účtů mezi dealery a postřelený se k tomu jen připletl. Existuje minimum svědků, kteří by mohli objasnit, jak k vraždě došlo. Přihlásí se těhotná Sara. Než ji ale Brenner stačí vyslechnout, zase zmizí. Policie ji vyhledá a naléhá, aby vraha identifikovala. Už se totiž zjistilo, že jde o nebezpečného recidivistu, násilníka a vraha Michaela Wittnera, který uprchl z vězení a je celostátně stíhaný. Manžel Sary ji brání a nechce, aby kvůli hrozícímu nebezpečí vypovídala. Přes jeho ochranitelské snahy Sara nečekaně zmizí a nikdo netuší, kde by mohla být.

Další vyšetřování ukáže, že stěžejní svědkyně vraha pravděpodobně znala. Doktor Ritter, který je nespokojený s tím, jak Brenner případ vede, ho odvolá a nařídí, aby si vzal dovolenou. Mezitím policie zjistí, že vrah Wittner pracuje s pomocí kumpána z vězení Mirka Schulzeho. Vyslechne i Sařinu přítelkyni Moniku, která také potvrdí, že Sara musela Wittnera znát, protože ho s ní viděla. Vše nasvědčuje tomu, že si nebyli úplně cizí. Nový výslech manžela Sary konečně vnese do případu alespoň trochu světla a pomůže při pátrání po místě nynějšího pobytu Sary.

Kde se Sara jen pár dní před porodem nachází? V jakém vztahu je s vrahem? Kdo byl vlastně zavražděný? Naleznou vůbec Leo a Brenner korunní svědkyni? Podaří se ji zachránit? Nebo alespoň její dítě?

To vše se dozvíte v prvním dílu akčního kriminálního seriálu Vteřiny před vraždou, jehož vyprávění začíná ve středu 22. 6. ve 20.00 na Primě!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).