Hlavní navigace

VÚB, a.s. používá pro řízení požadavků na IT a plánování zdrojů Cleverlance IT systém

[Tisková zpráva] Bratislava, 3. srpna 2007, Praha, 6. srpna 2007 – Cleverlance Slovakia implementovala ve Všeobecné úverové bance v Bratislavě vlastní systém pro řízení zdrojů a požadavků na IT. V současnosti v bance končí pilotní provoz systému, který následně přejde do rutinního provozu. Řešení Cleverlance si banka vybrala v lednu tohoto roku na základě prezentace systému CIS a zkušeností Cleverlance v oblasti IT Governance projektů.

Sdílet

Banka hledala systém pro řízení požadavků na IT s cílem podpořit proces optimalizace a konsolidace IT kapacit ve vztahu k obchodním cílům a prioritám. Systém dodaný Cleverlance podporuje řízení IT v oblasti požadavků banky na projekty v IT, v oblasti požadavků banky na údržbu aplikací, také v případě urgentních změnových požadavků, sestavovaní obchodního obsahu releasů dodávek IT podle disponibilních zdrojů IT, také v oblasti plánovaní kapacit IT a evidovaní jejich reálného využití ve vztahu k obchodním požadavkům a v neposlední řadě tento systém umožňuje flexibilní vytváření různých reportů v IT pro řízení a plánování kapacit.

„Všeobecná úverová banka patří mezi naše nejvýznamnější klienty na Slovensku a jsem velmi rád, že je s našimi službami spokojená. Navíc jsme měli příležitost ukázat jednu z našich předních kompetencí, a to IT Governance nejen po technologické stránce, ale i v oblasti konzultačních služeb,“ doplnil Jozef Harvan, Managing Director společnosti Cleverlance Slovakia s.r.o.

Řešení CIS je realizované na platforme .NET a obsahuje více modulů s předdefinovanou funkcionalitou. Při specifikaci konkrétní implementace se analyzují procesy u daného zákazníka a s využitím grafického prototypovacího nástroje Cleverlance Petra a je možné následně verifikovat pochopení očekávání zákazníka. Implementované řešení dovoluje sbírat požadavky obchodních oddělení na IT, které jsou nejdříve předkládané na schválení gestorům obchodních oddělení a až následně přicházejí na IT, přičemž tyto požadavky jsou přiřazované k obchodním prioritám. IT oddělení následně posuzuje jednotlivé požadavky vzhledem na nároky na lidské zdroje IT. IT oddělení společně se zadavateli interaktivně plánuje releasy dodávek tak, aby byly naplněny obchodní priority a zároveň byly efektivně využité kapacity IT. Obsah releasu a čerpání kapacit IT je při plánovaní vizualizované a je možné simulovat různé varianty obsahu. Po odsouhlasení obsahu jsou na realizaci přiřazené konkrétní kapacity z IT. Po dobu realizace jsou jednotlivé výkony IT evidované v systému a odsouhlasované manažery IT. Vedení IT má přehled o progresu při realizace releasu ve vztahu k plánovaným a reálně využitým kapacitám.

Podrobnosti o prototypovacím vývojovém nástroji Petra najdete zde: http://petra.cle­verlance.cz/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).