Hlavní navigace

Vůdce, agent, král a Ten nejlepší

[Tisková zpráva] V pátek 23. 7. se od 20.00 hod mohou radovat fanoušci dobrodružných snímků s Kevinem Costnerem za i před kamerou. Příběh filmu Vodní svět se odehrává v daleké budoucnosti, kdy je celý svět zasažen potopou, a lidé přežívají jen na vodních plavidlech. Jeden z nich ale tvrdí, že kdesi viděl souš a že k ní dokáže doplout. Když se k němu přidá krásná žena se svou dcerou, začíná nemilosrdný boj za lepší život, který však navíc komplikuje skupina pirátských zabijáků. Film Vodní svět byl nominován na Oskara za zvuk. Původní režisér, Kevin Reynolds, snímek opustil po čtrnácti dnech natáčení a jeho místo obsadil Kevin Costner, který už má za sebou několik úspěšných režisérských počinů – za všechny jmenujme například Tanec s vlky.

Sdílet

První díl legendární trilogie s postavou bývalého tajného agenta jménem Bourne, který ztratil paměť, uvede Prima kino v sobotu od 20.00 hod. Film Agent bez minulosti začíná vytáhnutím postřeleného Bournea z mořských hlubin. V zádech má kulky a pod kůží štítek s číslem konta ve švýcarské bance. Kromě mizivých záblesků si však nic nepamatuje, nezná ani své jméno. Postupně zjišťuje, že ovládá bojová umění, domluví se v několika jazycích a že si poradí s každou zbraní. To signalizuje velice nebezpečnou minulost. Ale kdo a proč ho chtěl zabít, si vybavit nedokáže. I když o sobě stále nic neví, pochopí, že kdosi usiluje o jeho život. S pomocí náhodně potkané dívky Marie začne skládat první kamínky do mozaiky své minulosti. Slavný akční snímek je natočen na motivy románu Roberta Ludluma a byl již před lety zfilmován a uveden pod názvem Agent beze jména s Richardem Chamberlainem. Režisér snímku Agent bez minulosti obsadil do hlavní role Matta Damona a rozhodl se souhlasem autora o rozsáhlých škrtech v původní předloze. V očích českých diváků pak snímku přidá na atraktivitě, že byl natáčen mimo jiné i v ulicích Prahy.

Sobotní noc navštíví od 22.25 hod Král Škorpion. Akční fantasy snímek s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli vrací do dávné minulosti a vypráví o muži jménem Memnon, který chtěl ovládnout obyvatelstvo v daleké egyptské poušti. Zformoval proto barbarskou a vražednou armádu a s pomocí záhadného poradce dokázal ve všech bojích zvítězit. Jen několik rodových kmenů nalezlo odvahu se dobyvateli postavit. Do jejich čela se postaví Mathyus, který se pokusí odhalit tajného Memnonova rádce při útocích. Jeho muži jsou však zabiti, a tak jediný přeživší hrdina nezapře v žilách ani touhu po pomstě. Proč však nedokáže zabít vypátraného tajemného rádce, který je nejsilnější zbraní nepřítele? Herec Dwayne Johnson se jako král Škorpion objevil už ve filmu Mumie se vrací, kde zaujal natolik, že se rozhodlo natočit o něm samostatný film.

Snímek Ten nejlepší představí v neděli od 21.35 hod Roberta De Nira v dramatickém příběhu inspirovaném podle skutečného životního osudu záchranáře Carla Brasheara. Tento statečný muž se vždy zastával hesla: Nikdy se nevzdávej! Jeho tmavá barva kůže mu však postavila do cesty nejednu překážku. Když vstoupil dobrovolně do armády, sen o službě v námořnictvu se rozplynul kvůli netajenému rasismu. A tak se Carl jako první černoch dostal do elitní školy pro potápěče záchranáře, kde ho však čekalo další drsné střetnutí – tentokrát s velitelem. Osudy dvou mužů, které zpočátku rozděluje nesnášenlivost, se ale postupně začnou překvapivě vyvíjet až k vzácnému přátelství v dobrém i zlém.