Hlavní navigace

Vůně hazardu

[Tisková zpráva] Pátek omámí od 22.55 hod. diváky Televize Prima thriller s názvem Parfém: Příběh vraha. Jeho hlavní hrdina má neobyčejnou vlastnost – svým nosem dokáže zachytit, detailně popsat a charakterizovat všechny vůně, které se kolem něj mihnou. Okamžitě rozpozná jejich složení, čehož využívá pro výrobu těch nejúžasnějších parfémů na světě. Zoufale však touží po vytvoření dokonalé vůně. Naprosto zbavený citu se rozhodne vytvořit démonickou vůni, jejíž základní esencí bude vůně mladé dívky, nevinné a čisté. Co vše je pro to ochoten učinit? Knižní předloha snímku (napsal Patrick Süskind) byla oblíbeným románem frontmana Nirvany Kurta Cobaina a stala se mu inspirací při skladbě "Scentless Apprentice".

Sdílet

Sobotní večer uvolní v Prima kině od 20.00 hod. prostor třetímu dílu Pirátů z Karibiku, tentokrát s podtitulem Na konci světa. Kapitán Jack Sparrow se opět vrhne do dalšího dobrodružství s novými i starými protivníky. Kromě odvážného přítele Willa, jeho proklatého otce a krásné snoubenky Elizabeth, se objeví ve hře také lovec pirátů, lord Beckett. Zapomenut není ani kapitán z lodi Bludný Holanďan Davy Jones, který hledá ve všech světových mořích své ztracené srdce. Jak skončí slavná pirátská trilogie a čím okoření příběh nové postavy? Těšit se můžete například na opileckého otce Jacka Sparrowa aj. V dobrodružném snímku, který byl oceněn dvěma oskarovými nominacemi (Masky, Vizuální efekty) se kromě známých tváří jako Johnny Depp, Orlando Bloom a Keira Knightleyová vrací na scénu postava kapitána Hectora z prvního dílu trilogie. Tu ztvárnil opět Geoffrey Rush.

V noci přijde od 23.30 hod. na řadu spravedlnost v rukách Soudce Dredda se Sylvesterem Stallone v hlavní roli. Děj se odehrává v budoucnosti, kdy městské čtvrti přerostly v obrovská města a je potřeba upravit právo tak, že jen jediný člověk bude mít zákonodárnou i výkonnou moc. Není jím nikdo jiný než soudce Dredd, který se stane oblíbeným strážcem zákona nad městem Mega-City Jedna. Ne všichni jsou s ním však spokojeni, a tak čeká soudce boj s nejedním ďábelským maniakem. Film je založen na komiksu, jenž poprvé vyšel v komiksové knize „2000 AD“. Pro titulní roli byl původně zvažován Arnold Schwarzenegger, ale nakonec ho nahradil Sylvester Stallone. Ten přiznal, že nikdy předtím o postavě Soudce Dredda neslyšel.

Akční, ale i komediální thriller Sejmi eso uzavírá v neděli od 23.15 hod. sortu Prima filmů. Ve svižně natočeném snímku vyhrává zkrátka ten, komu se podaří „sejmout eso“. Tím esem je populární lasvegaský varietní umělec Buddy Israel, který je v lecčems vděčný mafii. Proti té se však nakonec obrátí. Mafiánský boss Primo Sparazza proto nabídne milion tomu, Buddyho odstraní. Jediný, kdo chtějí štvanému umělci pomoci, jsou agenti FBI. Nebudou to mít jednoduché, protože na straně zla stojí mimo jiné rapper Common, slavná zpěvačka Alicia Keysová nebo Ben Affleck. Hvězdnou sestavu doplňuje také Andy Garcia v roli nadřízeného obou agentů. Všichni jmenovaní herci hráli za spíše symbolické honoráře, aby se maximum z rozpočtu mohlo investovat do filmu samotného. Režisér Carnahan sám o filmu říká: „Doufám, že si nakonec diváci Sejmi eso užijí se stejným nadšením, s jakým jsem ho já natáčel.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).