Hlavní navigace

Souboj seriálů na ČT1: Vy rozhodnete o rodinném seriálu!

[Tisková zpráva] První semifinálový duel Souboje seriálů proběhne v sobotu 12. 11. na ČT1 a ČT HD ve 20:00 hodin. V žánru rodinný seriál se o přízeň diváků utkají Babička na inzerát a Sedmerák. Rodinný seriál, který u televizního publika uspěl a postupuje do Velkého finále, prozradí Tereza Kostková v přímém přenosu Souboje seriálů... rozhodnutí ve 21:25 hodin.

Sdílet

Česká televize se rozhodla přepsat dějiny a poprvé vkládá výběr nového seriálu do rukou televizních diváků. Máte raději komedii, rodinnou podívanou, nebo je vám bližší sitcom? Vybírat budete vy, diváci. Po „zahřívacím“ úvodním kole 5. 11. se v prvním semifinálovém galavečeru v sobotu 12. listopadu na ČT1 a ČT HD od 20:00 hodin utkají pilotní díly rodinných seriálů Babička na inzerát a Sedmerák s Alenou Vránovou a Markem Taclíkem v hlavních rolích. Za svůj seriál budou bojovat režiséři, herci, producenti… a to pod dohledem odborně zábavné poroty – H. Pawlowské, F. R. Čecha a I. Šmoldase.

Který rodinný seriál vybrali diváci do Velkého finále, odtajní moderátorka Tereza Kostková v přímém přenosu. Souboje seriálů… rozhodnutí na Jedničce a ČT HD ve 21:25 hodin.

Babička na inzerát
S tajemnou chůvou v zádech se ani vaše rodina rozhodně nudit nebude. Režie: Zuzana Zemanová. Scénář: Z. Zemanová, Lucie Konečná. Hrají: Alena Vránová, Lukáš Vaculík, Lucie Zedníčková, David Kraus, Václav Knop a další. Vytížení rodiče odjíždějí za prací a je potřeba, aby někdo dohlédl na jejich tři děti. Seženou tedy „babičku na inzerát“. A pak se začnou dít věci… Mary je nonšalantní, elegantní, a zároveň poněkud tajemná dáma.

Má ovšem poměrně temnou minulost a celá její historie se ukáže jako vymyšlená. Rozehrává se série zábavných, dramatických i dojemných situací, které mohou nastat, když se střetne absolutní nezkušenost Mary s vedením domácnosti a výchovou dětí s realitou.

Sedmerák
Sympatický hrdina s neobvyklým „handicapem“ zaručeně pobaví vás i vaše děti. Režie: Jakub Kohák. Scénář: Jan Prušinovský. Hrají: Marek Taclík, Gabriela Míčová, Jiří Racek, Hynek Čermák, Jan Ondráček a další. Co všechno prožívá člověk, který se výrazně liší od většiny? Navíc když se liší opravdovou bizarností, tím, že mu na čele prostě vyrostl paroh? Naprosto běžný příběh obyčejného člověka, který čelí nástrahám osudu.

Vlastně jedné obrovské životní zkoušce. Míra Batěk je pohodový řidič autobusu, který má doma ženu a dítě. Stačí ale jedna nevinná nehoda v lese a jeho život se obrátí vzhůru nohama. Najednou se musí plížit ulicemi a lhát kolegům v práci. Dostává výpověď a chce ho opustit žena.

Souboj seriálů
Výjimečný a původní projekt České televize Souboj seriálů probíhá od 5. listopadu každou sobotu a vyvrcholí Velkým finále 3. prosince 2011. Tereza Kostková provádí diváky Jedničky zábavnými i napínavými galavečery (Souboj seriálů… vy rozhodnete! od 20:00 hodin) a přímými přenosy z vyhlášení postupujících do Velkého finále (Souboj seriálů… rozhodnutí od 12. 11. ve 21:25 hodin). Členy odborně zábavné poroty jsou Halina Pawlowská, František Ringo Čech a Ivo Šmoldas. Autorem námětu je Jan Potměšil, režisérem večerů Michael Čech.

Repríza jednotlivých dílů Souboje seriálů… vy rozhodnete! a Souboje seriálů… rozhodnutí na ČT1 vždy v pondělí dopoledne: www.ceskatele­vize.cz/program. Na internetových stránkách Souboje seriálů www.vyrozhodnete.cz najdou diváci kromě informací týkajících se pořadu a soutěžních seriálů také rozhovory s osobnostmi, fotogalerii z natáčení, bonusová videa nebo zábavnou hru Poznej znělku! Od zahájení Souboje seriálů bude spuštěna soutěž o vstupy na Velké finále, které odvysílá v přímém přenosu Jednička 3. 12. 2011. Kromě toho mohou soutěžící vyhrát i tričko s logem pořadu. Na facebookové stránce pořadu www.facebook.com/vy­rozhodnete je připravena soutěž o účinkování ve vítězném seriálu a o účast na jeho natáčení.