VÝBĚR KANDIDÁTŮ PRO REALITY SHOW TROSEČNÍK SE CHÝLÍ K ZÁVĚRU, NATÁČET SE BUDE NA PERLOVÝCH OSTROVECH

[Tisková zpráva] Neděle 11. 6. byla dnem, kdy adepti na roli Trosečníka měli poslední možnost přesvědčit porotu, aby právě je vybrala a poslala za dobrodružstvím do dalekého Pacifiku.

Sdílet

Na samém počátku se do konkurzu přihlásilo téměř 6800 uchazečů. V neděli se jich sešlo už pouze devatenáct. Čekal je náročný den, během kterého museli stihnout projít kolečkem testů a prohlídek.

Na zdravotní prohlídce jim byl nejenom změřen tlak a odebrána krev, ale všichni byli také povinně očkováni proti tyfu, žloutence a tetanu (očkování probíhalo na samý závěr až po fyzických zkouškách). S jakou „psychickou zdatností“ se vydají do Pacifiku rozhodnou psychotesty, které je neminuly stejně jako pohovor s psychologem.

V ateliéru trosečníky čekala zcela jistě nejpříjemnější disciplína. Vizážistka Linda Wassermandlová každého nejprve nalíčila tak, aby vypadal co nejpřirozeněji, ale měl přitom krásně zvýrazněné rysy ve tváři. Poté, co fotograf tzv. „přírodní líčení“ zvěčnil, pustila se Linda do proměny „trosečníků“ v divoženky a v divomuže.

Po malé pauze následovala procházka k opičí dráze, jejíž záludnosti a nástrahy sloužily jako úkoly pro vyvolené adepty. Naštěstí přálo počasí, které bylo k trosečníkům shovívavé.

Přísná porota, v jejímž čele stál Zbyněk Pippal, na trosečníky přísně dohlížela a už za několik dní by měl být znám konečný výsledek castingu a 16 jmen těch, kteří se spolu ocitnou na Perlových ostrovech v Pacifiku.

Perlové ostrovy tvoří skupina asi 183 ostrovů a ostrůvků, které se nacházejí v Panamském zálivu 50 mil (cca 80 km) jižně od stejnojmenného hlavního města Panamy v Pacifickém oceánu. Většina z nich jsou malá i větší dosud neprozkoumaná území; obecně je lze charakterizovat jako kousky pevniny porostlé bujnou vegetací a plné divoce žijící fauny.

Panuje tu tropické klima s vysokou vlhkostí vzduchu. Období dešťů, které zde trvá zhruba devět měsíců v roce, je způsobováno pasáty. Nejteplejšími měsíci jsou tu červen a červenec, kdy teploty dosahují 25 – 30 °C.

V minulosti byly ostrovy i oblíbeným přístavem evropských pirátů. Ty sem přitahovalo nejen bohatství perel, ale i blízkost bohatých španělských sídel, která se dala snadno z pobřeží drancovat. Jako nejproslulejší piráti z doby španělské nadvlády nad Panamou se proslavili Francis Drake či Henry Morgan. Nejvýznamnějším ostrovem ze souostroví je Contadora, který bude také sídlem štábu Prima TV. Jeho název vznikl podle španělských conquistadorů, kteří zde shromažďovali svoji kořist.

Soutěžící však budou vysazeni na menších ostrůvcích – Gibraleon, Plantaneras a Mogo Mogo, obydlených jen spoustou druhů hmyzu, divoce žijících zvířat, ptáků a mořských živočichů. Ačkoliv tu díky tomu mohou trosečníci najít potravu, vodu i prostředky k postavení úkrytů proti nepřízni počasí, budou muset čelit mnoha nebezpečím, jako jsou jedovaté rostliny i živočichové, predátoři z džungle, náhlé změny počasí – a navíc i záludnostem, které si na sebe vymyslí soutěžící sami.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).