Hlavní navigace

Vybereme.cz nyní jako plnohodnotný vyhledávač

[Tisková zpráva] Je potřeba zámečníka? Chcete zjistit otvírací dobu vaší oblíbené restaurace? Potřebujete najít nejbližší bankomat? TV Nova dnes spouští novou podobu vyhledávače Vybereme.cz, který umožní uživatelům vyhledávat v katalogu firem, zboží i dalšího obsahu českého webu. Vyhledávač Vybereme.cz rozšiřuje portfolio internetových služeb TV Nova, k nimž patří zpravodajský portál tn.cz, zábavní videoportál nova.cz, komunitní blog.cz, galerie.cz a diskuzní server forum.cz.

Sdílet

Praha 29. března 2010 – TV Nova dnes spouští ve spolupráci se společností Mediatel novou verzi vyhledávače Vybereme.cz, která uživatelům internetu usnadní vyhledávání firem, zboží nebo jiného obsahu na internetu.

Vybereme.cz se vyznačuje extrémní jednoduchostí ovládání a vyhledávání. Je určen běžné internetové populaci ve věku 18–55+, která díky Vybereme.cz může řešit každodenní problémy a otázky, jako např. vyhledání zámečníka, lékárny apod. Vybereme.cz nabízí uživatelům výsledky z jednoho z nejrozsáhlejších katalogů firem Zlaté stránky, katalogu zboží Vybereme i původního českého vyhledávače webu Jyxo.

Zajímavou funkcí, kterou Vybereme.cz svým uživatelům nabídne, bude prostorové vyhledávání. Ta bude k dispozici v podobě „najdi nejbližší“, kdy se uživateli vyhledaná firma přímo zobrazí na mapě, nebo „vyhledání i s lokalizací uživatele“, která je testována zatím pouze pro vybrané prohlížeče. Pokud se v tomto případě podaří systému rozpoznat, kde právě uživatel internetu je, může mu nabídnout vyhledání např. nejbližší opravny nebo pobočky banky.

„Na Vybereme.cz najde uživatel nejen opraváře televize, ale na stejné stránce také zjistí, za kolik a kde si může pořídit novou,“ popisuje přednosti služby ředitel internetu CET 21 Pavel Krbec a dodává: „Přitom vyhledávání na Vybereme.cz je maximálně jednoduché a intuitivní.“

„Vyhledání informací o firmách a produktech patří k třem nejčastějším použitím internetu. Spuštěním společného internetového vyhledávače firem osloví zákazníci Zlatých stránek početnou skupinu uživatelů internetových služeb TV Nova“, uvedl Luboš Čipera, výkonný ředitel pro Online služby a strategický rozvoj společnosti Mediatel.

Vybereme.cz se loni zařadilo pod hlavičku Novy k dalším projektům, jako je zpravodajský portál tn.cz, zábavní portál nova.cz, jeden z největších komunitních serverů v ČR blog.cz, aplikace pro ukládání fotografií galerie.cz nebo diskuzní server forum.cz.

Více na www.vybereme.cz