Hlavní navigace

Computex 2008: Vychutnejte si novou éru digitálního života se společností ASUS

[Tisková zpráva] Praha 3. června 2008 - ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, představuje na veletrhu Computex 2008 produkty, jež kladou důraz na nový digitální životní styl. Společnost tímto krokem reaguje na postupné začleňování digitálního světa do každodenního života.

Sdílet

LCD s podporou živé komunikace
Po příchodu světově prvního širokoúhlého 24" LCD monitoru s vestavěným příslušenstvím pro živou komunikaci na trh rozšířila společnost ASUS řadu takto vybavených LCD panelů i o širokoúhlé monitory o rozměrech 19", 22", 24" a 26". Integrace této inovační funkce do 26" monitoru byla dalším ze světových prvenství, což nejvíce ocení uživatelé, kteří rádi komunikují s přáteli, rodinou nebo při hraní on-line her. Navíc není nutné zapojovat žádné externí zařízení.

Software ASUS LifeFrame2 zase uživatelům zajistí hodiny zábavy při pořizování, ukládání, editaci a správě fotografií, videosouborů a zvukových nahrávek. Řada LCD monitorů s integrovaným příslušenstvím pro živou komunikaci zahrnuje modely ASUS VK266H, MK241H, MK221H, VK222H, VK191T a VK192T.

Ochrana s tvrdostí safíru a dotyk jemné kůže
Kombinace kůže a skla pouze podtrhuje harmonii, s níž se v LCD monitoru ASUS LS221H, nejtenčím širokoúhlém 22" LCD monitoru na světě, snoubí krása s technologií. Ochranný skleněný povrch s tvrdostí safíru (9H) je velmi odolný proti poškrábání a zároveň krásný na pohled. Nabízí skvělou, až 96% světelnou propustnost s méně než 2 % odlesků, což zaručuje jasnější obraz a živější barvy. Použití pravé kůže na spodním panelu dodává monitoru luxusní nádech a společně s exkluzivními světelnými efekty „Light-in-Motion II“ zaručuje příjemné prostředí a nejlepší možnou digitální podívanou.

P244 — Nejmenší dvoujádrový stolní počítač o velikosti 2L
Nový stolní počítač ASUS 2L — Nova P244 vyniká svým stylovým a kompaktním designem, s jakým nabízí mimořádně přenosnou domácí multimediální zábavu. Protože zabírá velmi málo místa, bývá právem označován jako nejmenší dvoujádrový stolní počítač o velikosti 2L. Výkonný procesor Intel zaručuje efektivní multitasking a kvalitní audiovizuální zážitek. P224 je vybaven vestavěnými Hi-Fi reproduktory, které jsou schopné přehrávat kvalitní hudbu bez nutnosti přídavných reproduktorů, a proto jej lze snadno umístit prakticky kamkoliv.

A31L — Plně vybavené multimediální centrum s karaoke
ASUS A31L integruje funkci Karaoke do stávající technologie pro počítačová mediální centra, a nabízí tak uživatelům mnohem více zábavy při jejich domácím zpívání. A31L přináší nejrozsáhlejší seznam skladeb a umožňuje jejich neustálou aktualizaci přes internet, díky tomu nikdy nezastarají — také proto je A31L současnou jedničkou na trhu s karaoke produkty. Poskytuje skvělý obraz v HD 720p a 1080i kvalitě prostřednictvím zabudovaného HDMI rozhraní a dokonce dokáže přijímat jak analogový, tak i digitální TV signál přes interní TV tuner. Uživatelé mohou pomocí funkce Time Shift nahrávat, pozastavovat nebo oběma směry přetáčet TV vysílání — nepřekonatelná domácí digitální zábava je tak zaručena.

ASUS D304 — Dokonalý zážitek z domácího kina
Domácí kino ASUS DC D304 je vybaveno technologií DTS Digital Surround — funkcí schopnou dekódovat digitální vícekanálový formát prostorového ozvučení DTS a přehrát jej v 5.1kanálové DTS podobě. Uživatelé si tak mohou vychutnat křišťálově čistý zvuk při sledování filmů, poslechu hudby nebo hraní her. Technologie DTS Digital Surround také využívá nižší kompresní poměr než jiné formáty, což zaručuje, že zvuk z DTS je téměř stejně kvalitní jako původní zvuková stopa. Současně DTS využívá vysoký datový tok, což zaručuje vylepšenou kvalitu zvuku, neboť datový tok je téměř dvakrát rychlejší. D304 je vybaven samostatnou grafickou kartou, která podporuje hardwarové dekódování a akceleraci kodeků H.264 a VC1. Tato grafická karta snižuje zatížení procesoru, a nabízí tak možnost přehrávat zcela plynule vysoce kvalitní filmy a televizní programy ve Full HD 1080p kvalitě, která zaručuje skvělou podívanou.

Měřte si svůj tep s myší ASUS Vit♥ W1
Pro uživatele, kteří potřebují mít přehled o svém zdraví, je speciálně navržena bezdrátová laserová ergonomická myš ASUS Vit♥ W1, která při používání dokáže sledovat srdeční tep. Může tak poskytnout cenné informace o tom, nakolik je uživatel zatížen stresem a jaké je jeho celkové zdraví. Pomocí citlivého čidla umístěného na pravé straně myši zjišťuje ASUS Vit♥ W1 během běžného používání srdeční tep uživatele a variabilitu jeho srdečního rytmu (HRV), což je vyjádření odchylek od pravidelného rytmu srdce, který je skvělým ukazatelem míry stresu a umožňuje lépe sledovat zdraví.

Fotorámeček, který ukáže fotky, přehraje hudbu a dokáže mnohem víc…
S příchodem digitální technologie využívá mnoho uživatelů digitální fotorámečky, aby se mohli pochlubit s fotografiemi svých blízkých nebo se snímky významných událostí. Digitální fotorámeček ASUS UFOTO UF735, který se pyšní letošním oceněním reddot product design 2008, začleňuje digitální technologii do každodenního života. Přináší inteligentní vylepšení barev, technologii Foto-in-Motion, 5 stylových efektů (Standard/ Vivid/ Nostalgic/ Spotlight/ Black-and-while), které nechají vzpomínky ožít. Navíc nabízí exkluzivní funkci „sub-monitor“, s jejíž pomocí mohou uživatelé pracovat na svých primárních monitorech, a přitom stále přijímat informace z různých aplikací na svém UFOTO UF735 (který plní funkci sekundárního monitoru), což skýtá velké možnosti v oblasti multitaskingu.

Úspěchy společnosti ASUS za rok 2007
Firma ASUS má za sebou velmi úspěšný rok 2007, ve kterém získala po celém světě celkem 2 568 ocenění. K tomu zaujala 10. místo v hodnocení časopisu Business Week „InfoTech 100“ mezi společnostmi roku a byla vyhlášena časopisem Wall Street Journal Asia „Jedničkou v poskytování kvality a služeb“.

Více informací o produktech společnosti ASUS naleznete na webových stránkách společnosti http://www.asus.com nebo http://cz.asus.com.