Hlavní navigace

Vydavatelství Mladá fronta jako první v České republice představí časopisy vytvořené přímo pro Apple iPad

[Tisková zpráva] Praha 10. ledna 2011 – Pilotní čísla časopisů Computer a ForMen z vydavatelství Mladá fronta si mohou zdarma stáhnout všichni majitelé fenomenálního tabletu iPad, který se od konce listopadu 2010 prodává i v České republice a jehož obliba stále roste. Podle neoficiálních zdrojů je v ČR majitelů iPadu už přes 4000.

Sdílet

Časopisy Computer a ForMen v iPadu nejsou obyčejným PDF souborem, ale jedná se o obsah zcela přizpůsobený výbornému barevnému displeji iPad s úhlopříčkou 10". Články, které znáte z papírového časopisu, jsou znovu přestránkovány pro iPad a každý článek je doplněn o interaktivní prvky. Přidány jsou prvky v papírovém časopise nemyslitelné – video, galerie fotografií, otáčecí fotografie ze všech stran, aktivní odkazy do internetu.

Procházení iPa­dového časopisu je stejně snadné jako čtení běžného časopisu, tj. tažením vlevo a vpravo, jako když čtenář listuje časopisem. Formát je zajímavý i pro inzerenty, protože inzerci je možné doplnit o efektní interaktivní a multimediální prvky, jako například odkazy na nový produkt, e-shop, stránku s aktuální akcí, nahrané video je podobné jako reklama v televizi. Tablet iPad používá mnohem kvalitnější displej než většina běžných LCD panelů.

Světová vydava­telství již několik týdnů uvádějí nové časopisy přizpůsobené pro tuto čtečku. Vydavatelství Mladá fronta tak bude tento trend následovat v České republice jako první.  

 

Více o vydavatelství Mladá fronta 
Vydavatelství Mladá fronta je jedním z největších vydavatelských domů v České republice. Své dobré jméno staví na mnohaleté zkušenosti, profesionalitě a dynamickém růstu. Tomu odpovídá i široké  
a pestré portfolio titulů divize Časopisy. Vydavatelství Mladá fronta vydává v divizi Noviny od roku 2007 ekonomický deník Mladá fronta E15 a od roku 2009 i multire­gionální týdeník Mladá fronta Sedmička. Divize Online provozuje například ženské weby (Dáma.cz, Recepty.cz, Maminka.cz, Fitweb.cz), mužské weby (Živě.cz, MobilMania.cz, Autorevue.cz), zpravodajské weby (E15.cz a Sedmička.cz) a cestovatelský  portál Orbion.cz. Divize Knihy na trh ročně uvede kolem 200 nových titulů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).