Hlavní navigace

Vydejte se do světa fantazie v sobotu na Nově

[Tisková zpráva] Mimořádný filmový zážitek připravila na sobotní večer svým divákům televize Nova. V prime time uvede televizní premiéru britského megafilmu Zlatý kompas, natočeného podle úspěšné románové trilogie Philipa Pullmana. V hlavních rolích se představí hollywoodské hvězdy Nicole Kidman a Daniel Craig.

Sdílet

Praha, 7. dubna 2011 – Zlatý kompas nám může ukázat cestu k jiným světům. V tom, v němž žije osiřelá jedenáctiletá Lyra Belacqua, má každý člověk svého daemona, který je součástí jeho duše, má podobu zvířete a existuje mimo lidské tělo. Mezi člověkem a jeho daemonem panuje nesmírně silné pouto – vnímají navzájem své myšlenky, nálady i pocity. A podle dávného proroctví má právě Lyra v rukou osud všech světů.

Televizní premiéru úspěšného britského megafilmu Zlatý kompas uvede televize Nova na své obrazovky v sobotu 9. dubna 2011. Akční dobrodružné drama s prvky fantasy natočil v britsko-americké koprodukci režisér Chris Weitz, mající na kontě mimo jiné i úspěšnou komedii Prci, prci, prcičky. V hlavních rolích se představí nejslavnější Australanka Nicole Kidman (Marisa) a nejnovější představitel legendárního britského agenta 007 Daniel Craig, jenž ztvárnil lorda Asriela. Kromě nich uvidíme i půvabnou bondgirl Evu Green, charismatického Christophera Lee či tajemného Jima Cartera. V hlavní dětské roli se představí Dakota Blue Richards, která v tomto snímku úspěšně absolvovala svůj filmový debut.

Autorem knižní předlohy úspěšného megafilmu je spisovatel fantasy a přední představitel britského ateismu Phillip Pulman, který vydal v roce 1996 román The Northern Lights (v americkém vydání pod názvem The Golden Compass, česky Zlatý Kompas či Světla severu), což byl první díl jeho fantasy trilogie His Dark Materials. Následovaly knihy The Subtle Knife (Dokonalý nůž) a The Amber Spyglass (Jantarový dalekohled). Pulman, jehož díla bývají často kritizována jako protináboženská a protikřesťanská propaganda, je asistentem na Westminster College v Oxfordu, kde žije s manželkou a dvěma syny.

Zlatý kompas – Nova, sobota 9. dubna 2011 ve 20.00; Nova Cinema, neděle 10. dubna 2011 v 15.00

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).