Hlavní navigace

Vyhlášení cen Adobe Design Achievement Awards 2007

[Tisková zpráva] San Jose, USA, 3. srpna 2007 – Společnost Adobe vyhlásila vítěze sedmého ročníku soutěže o ceny Adobe Design Achievement Awards. Ve významné soutěži studentů designu a filmu byli oceněni nejtalentovanější a nejslibnější studenti grafického designu, fotografové, ilustrátoři, animátoři, digitální filmaři a počítačoví výtvarníci z významných vzdělávacích institucí z celého světa. Této soutěže se zúčastnilo více než 2 500 studentů z 30 zemí, kteří používali nejnovější produkty od Adobe.

Sdílet

„Uznání studentských výsledků v tvůrčích výtvarných technikách je důležitou součástí naší trvalé podpory vzdělávání v oborech grafického designu,“ řekla Ann Lewnes, viceprezidentka pro marketing u Adobe. „Soutěž o ceny Design Achievement Awards dává studentům příležitost vytvářet poutavé digitální zážitky, které pak mohou sdílet se svými vrstevníky a vynikajícími tvůrčími osobnostmi z celého světa.“

„Soutěž Design Achievement Awards mi umožnila setkat se s ostatními studenty – neuvěřitelně talentovanými a skromnými – z celého světa a učit se od nich“ řekla Amy Wang ze školy School of Visual Arts v New Yorku, vítězka v kategorii ekologické grafiky a obaly z roku 2006. „Tato zkušenost ze mne udělala lepšího grafického designéra a rozšířila příležitosti a zdroje, které jsem měla k dispozici, když jsem byla na samém začátku své kariéry.“

Na slavnostním ceremoniálu, který se konal v muzeu de Young v San Francisku, byli oceněni studenti za svá díla v devíti kategoriích:

– V kategorii Animace zvítězil Axel Broetje z Hochschule für Bildende Künste v Braunschweigu v Německu, a finalisty byli Johnny Kelly z Royal College of Art v Londýně a Sean Monahan z Minneapolis College of Art and Design.

– V kategorii Digitální ilustrace zvítězil Jörg Block z Hochschule für Angewandte Wissenschaften v Hamburku v Německu a finalisty byli Aaron Kapor, Ricardo Beltran, Yuri Chung a Kevin Wong z Art Center College of Design v Pasadeně v Kalifornii a Cristian Zuzunaga a Peter Smith z Royal College of Art.

– V kategorii Digitální fotografie zvítězil Sean Teegarden z Art Center College of Design a finalisty byli Julia Bruns z Fachhochschule Würzburg-Schweinfurt v Německu a Michael Kai z Fachhochschule v Dortmundu v Německu.

– V kategorii Ekologické grafiky a obaly zvítězil Po-Yun Jack Wang z California College of the Arts v San Francisku a finalisty byli Julie Tinker ze School of Visual Arts v New Yorku a Gertrude Wong z George Brown College v Torontu.

– V kategorii Interaktivní a webový design zvítězil Kyle Phillips z Minneapolis College of Art and Design a finalisty byli Carolin Horn z Massachusetts College of Art v Bostonu spolu s Florianem Jennettem z Hochschule für Gestaltung v Offenbachu nad Mohanem v Německu a William Ismael z Art Center College of Design.

– V kategorii Živá akce zvítězil Sean Dekkers z Rochester Institute of Technology v Rochesteru v USA a finalisty byli Marcos Ceravolo z Vancouver Film School a James Sutton ze School of Art and Design na univerzitě v Coventry v Anglii.

– V kategorii Filmová grafika zvítězili Benjamin Stephan a Lutz Vogel z Fachhochschule v Augsburgu v Německu a finalisty byli Jarratt Moody ze Savannah College of Art and Design v USA a Justin Schrader z Rochester Institute of Technology.

– V kategorii Vícestránkový design pro tisk zvítězil Aaron Kapor z Art Center College of Design a finalisty byli Sung-Ho Bae z univerzity Keimyung v Jižní Korei a Sarah Cooper a Nina Gorfer ze School of Design and Crafts na univerzitě v Göteborgu ve Švédsku.

– V kategorii Jednostránkový design pro tisk zvítězila Soo Jin An z univerzity Kookmin v Jižní Korei a finalisty byli Christian Eggenberger z Hochschule für Gestaltung und Kunst v Curychu ve Švýcarsku a Tyler Lang z Ringling School of Art and Design v Sarasotě v USA.

Vítězné příspěvky si můžete prohlédnout na www.adobe.com/e­ducation/adaa/win­ners. Vítěze vybrali porotci z oboru na základě jejich originality a vyjádření záměru projektu. Mezi porotce patřili: Gaby Brink z firmy Templin Brink Design, Rafael Esquer z firmy Alfalfa, Carole Guevin z firmy Netdiver, Andrew Lin z firmy Ignited Minds, Sande Scoredos ze společnosti Sony Pictures Imageworks a Jan Wilker z firmy karlssonwilker inc.

Finalisté získali zájezd do San Franciska, kde se zúčastní slavnostního předávání cen a exkurzí do studií. Vítězové jednotlivých kategorií získali vybrané produkty od Adobe a peněžní cenu 5 000 dolarů. Exkurze do studií letos nabídly následující firmy ze San Franciska: Cahan & Associates, Chronicle Books, EVB, Goodby, Silverstein & Partners, GUNSHOP, Pentagram, Phoenix Editorial Designs, Tolleson Design a Vanderbyl Design. Jako součást programu budou studentům nabídnuty také odborné praxe a příležitost celý rok vystavovat své práce.

Každý rok sponzorují tento program udílení cen některé organizace, které věnují svůj čas a služby. Letos byly zlatými sponzory společnosti Xerox Corporation a X-Rite; stříbrnými sponzory byly společnosti The Creative Group, Original City Pictures a Saturday Night Magazine a bronzovými sponzory byly společnosti Final Draft, Inc., Mohawk Fine Papers a Toppan Printing Company.

O společnosti Adobe
Adobe převratným způsobem mění soužití a vztah lidí k myšlenkám a informacím – kdykoliv, kdekoliv a přes jakékoliv médium. Další informace najdete na www.adobe.com.