Hlavní navigace

Vyhlášení výsledků literární soutěže České televize První dobrá

[Tisková zpráva] Česká televize, Centrum dramatické, divadelní a hudební tvorby vyhlašuje výsledky 2. ročníku literární soutěže První dobrá pro studenty českých filmových škol o scénář třicetiminutového hraného televizního filmu.

Sdílet

Letošního ročníku se zúčastnilo čtrnáct autorů. Porota složená z dramaturgů ocenila nejvýše scénář studentky pražské FAMU Sabiny Bočanové „Vem ho čert“ pro jeho originální a jemné zachycení citového světa starých lidí i pro autorčin smysl pro stavbu dialogu a neočekávané proměny situací. Na druhém místě se umístila práce Petry Soukupové „Zlé sny“ rovněž z FAMU; porota ocenila neotřelou perspektivu v pohledu na obraz současné rodiny. Jako třetí se umístil student Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Tomáš Hubáček se svojí povídkou „Návrat do Červeného města“ balancující na hraně reality a fikce; byla oceněna především přesná dramatická stavba směřující k ostré pointě.

Cílem soutěže První dobrá je umožnit mladým začínajícím scenáristům a režisérům spolupráci s televizí veřejné služby, a pokusit se s nimi otevřít současná aktuální témata. Soutěž je pro vítěze dotována částkou 60 000 korun. Česká televize počítá s vypsáním dalšího kola soutěže na jaře příštího roku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).