Hlavní navigace

Vyhlášení XII. ročníku mezinárodní výtvarné soutěže pro děti.

[Tisková zpráva] Výtvarně šikovné děti ve věku 6 až 14 let mohou posílat své práce (kresbu, rukodělnou práci či počítačovou grafiku) do nového ročníku mezinárodní výtvarné soutěže, kterou vyhlašuje Český rozhlas ve spolupráci s Poštovní spořitelnou. Záštitu nad soutěží převzal PhDr. Václav Hradecký.

Sdílet

Účastníci soutěže mají možnost vyjádřit svůj vztah k hudbě či hudebnímu nástroji. Technika je libovolná. Hlavní podmínkou soutěže je uvedení základních informací na zadní straně díla. V případě účasti jednotlivce se jedná o jméno, věk, bydliště, telefon a název díla. V případě účasti školy se jedná o jméno dítěte, věk dětí ze třídy, adresu a telefon školy, třídu, jméno vyučujícího a název díla.

Práce je potřeba zaslat do 31. 3. 2007 na adresu: Český rozhlas Online, Vinohradská 12, 120 99 Praha 2 s heslem: „Hudba a já“. Práce se účastníkům soutěže nevracejí a autorská práva k nim patří Českému rozhlasu.

Díla budou vyhodnocena ve dvou kolech porotou složenou ze známých osobností České republiky. Vítězné práce budou vystaveny na internetových stránkách Českého rozhlasu. Vybraná díla budou v červnu tohoto roku vystavena v Muzeu hl. m. Prahy a jejich autory pozveme na slavností vernisáž výstavy spojenou s předáváním cen. Galerii vítězných prací z minulých ročníků soutěže lze nalézt na www.rozhlas.cz/de­ti. Na této adrese jsou rovněž k dispozici podrobná pravidla XII. ročníku soutěže.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).