Hlavní navigace

Vyhledávač Centrum.cz vítězem dalšího testu

[Tisková zpráva]

Sdílet

Vyhledávač Centrum.cz vítězem dalšího testu

Praha, 31. 5. 2004 – Po vítězství v testu vyhledávačů časopisu Svět počítačů obhájil vyhledávač Centrum.cz pozici nejlepšího vyhledávače v dalším testu – tentokrát serveru Technet.cz. Pro objektivní výsledek testu bylo použito ještě více hledaných výrazů.

Test byl zaměřen na relevantnost odpovědí na zadaný dotaz a zjištění případných neplatných nebo zastaralých odkazů. Bylo vybráno 9 testovacích dotazů: dělená strava, kurs čínštiny, polní telefon tp25, Robbie Williams, realitní kancelář Karlovy Vary, rfid, tai-ji, Vanessa del Rio. Po vyhodnocení všech parametrů se vyhledávač Centrum.cz umístil na 1.místě s 9 body. Na druhém místě se umístil portál Atlas s 8 body a na třetím místě portál Seznam se 4 body.

„Jsme rádi, že se konečně začaly častěji dělat uživatelské testy internetových služeb. Pro nás tvůrce to je, vedle výsledků návštěvnosti, objektivní hodnocení práce. Samozřejmě máme velkou radost z dalšího vítězství mezi vyhledávači. Již po zveřejnění minulého testu jsme zaznamenali růst zájmu o vyhledávání v Centru. Věříme, že nyní začnou našemu vyhledávači věřit i zarytí odpůrci. Dvě vítězství ze dvou, v uživatelských testech, jsou už silný argument.“ Komentuje další úspěch Zuzana Humlová, šéfka projektu.

O vyhledávači Centrum.cz: Centrum.cz jako jediný český portál vyvíjí vlastní vyhledávací technologii – Morfeo. Tato technologie si poradí s méně sofistikovaným zadáváním dotazů a dokáže výborně pracovat se specifiky a složitostmi českého jazyka. Díky integraci s katalogem www stránek, obrázky, databází firem a databází zpravodajských zdrojů poskytne maximum možných informací k hledanému heslu. Pro vyhledávání používají Morfeo i další velké české servery – např.iDnes, iHned, iDos apod.

Kontakt:
Oldřich Bajer, jednatel Centrum.cz
Mobil: 737 213 503
E-mail:olda.bajer@net­centrum.cz

Centrum.cz (www.centrum.cz) je dynamicky rostoucí internetový portál, který je vůdcem trhu v oblasti poskytovaných služeb a využívání vlastních špičkových technologií. Podle času stráveného na stránkách je jedničkou mezi českými portály.

Centrum.cz nabízí svým uživatelům vše, co mohou na internetu potřebovat, od pokročilého vyhledávání, bezpečného a kvalitního e-mailu, největšího chatu v ČR, možnosti vytváření vlastních webových prezentací až po velké množství aktuálních informací a služeb, jako jsou zpravodajství, finance, reality, auto, zábava, žena, slovníky atd.

Od září 2000 funguje slovenská verze portálu Centrum.sk. Majiteli portálu Centrum.cz jsou Ondřej Tomek a Oldřich Bajer a společnosti Intel Capital a Baring Communications Equity.