Hlavní navigace

Vyhoďte foťák, přichází Samsung G800!

[Tisková zpráva] Telefon, který jako první na světě obsahuje fotoaparát s 5 megapixely a 3x optickým zoomem, vstupuje na český trh

Sdílet

Praha, 24. října 2007 – Samsung Electronics Co., Ltd., přední dodavatel v oblasti mobilních telefonů a telekomunikačních zařízení, oficiálně uvádí na trh Samsung G800, telefon třetí generace, který jako první na světě má v sobě zabudovaný fotoaparát s 5 megapixely a 3× optickým zoomem. Uvedením mobilu G800 Samsung prokázal, že je technologickým leaderem ve svém oboru.

Samsung G800 je odpovědí pro zákazníky, kteří potřebují mít perfektní digitální fotoaparát a perfektní multimediální mobilní telefon v jednom přístroji. Optický zoom je dnes běžný ve většině digitálních fotoaparátů, ale Samsung G800 je prvním a jediným telefonem s fotoaparátem o 5 megapixelech, který tuto kapacitu obsáhne rovněž. Nový G800 je vybaven vlastnostmi jako rozpoznání obličeje a Wide Dynamic Range (WDR), které jsou dnes hot i u současných digitálních fotoaparátů.

G800, pyšnící se 3× optickým zoomem a xenonovým bleskem a umožňující přiblížení a výjimečný detail fotografie, přichází také s dalšími novými možnostmi jako jsou panoramatické fotografie, sekvenční focení a makra.

G800 vedle fotografování také poskytuje velmi jednoduchý nástroj pro sdílení obrázků a videí. Navíc Samsung G800 nabízí profesionální funkce úprav videí tak, že lidé mohou svá videa snadněji stříhat, vkládat a editovat. Funkce mobilního blogování uživatelům pomáhají snadno nahrát svojí oblíbenou stránku – User Created Contents (UCC). Fotky a videa lze velmi rychle posílat jiným lidem díky technologii třetí generace mobilů High Speed Downlink Packet Access (HSDPA).

G800 má nové grafické uživatelské rozhraní – Graphical User Interface (GUI), které je intuitivní a jednoduché k použití jako u digitálního fotoaparátu. Displej – On Screen Display (OSD) horizontálně ukazuje náhled různých fotografických funkcí.

G800 má sofistikovaný design – na jedné straně vypadá zakulaceně jako digitální fotoaparát a na druhé straně jako módní mobilní telefon s velkým 2.4 QVGA LCD širokoúhlým displejem. Dovoluje uživatelům používat displej jako u normálního fotoaparátu. 3× optický zoom je uložen uvnitř těla, tím je pak zajištěn užší design přístroje.

Geesund Choi, prezident Telekomunikační Sítě Samsung říká: “Čím je multimegapixelový fotomobil populárnější, tím více roste potřeba jako fotografických funkcí. G800 uspokojí nenaplněné potřeby v kategorii fotoaparátů s pravým designem a funkcemi jako u digitálního fotoaparátu. Skrz rozšířené fotografické funkce a rychlou 3G sítí dovoluje G800 uživatelům zachytit a sdílet ojedinělé momentky.“

Po celé Evropě včetně ČR bude G800 podpořen velkou reklamní kampaní a bude k dostání od listopadu za doporučenou cenu kolem 15 000,–Kč (včetně DPH).