Hlavní navigace

Vyjádření společnosti Google k informacím ÚOOÚ z 22. 9. 2010

[Tisková zpráva] 22. září 2010 - Jak jsme již informovali, s úřadem jsme byli a budeme i nadále v pravidelném kontaktu a poskytneme mu všechny potřebné informace. Díky této dosavadní spolupráci již byla většina podmínek pro sběr a zpracování fotodokumentace ve službě Street View vyřešena.

Sdílet

Stávající rozhodnutí ÚOOÚ se týká pouze budoucího sběru fotodokumentace na území České republiky (služba Street View je pro uživatele stále dostupná). S úřadem budeme nadále úzce spolupracovat a věříme, že v blízké době budou tyto otázky dořešeny.

K výšce kamer bychom rádi uvedli, že jsme u Street View aut vždy dbali na to, aby kamery byly v takové výšce, aby na jedné straně umožnily co nejlepší snímkování budov, označení ulic a dalších orientačních detailů, a na straně druhé, aby zároveň nezasahovaly do soukromí lidí. Nižší výška kamer by mohla způsobit, že se přiblížíme výšce chodců, čemuž bychom se rádi vyhnuli, neboť služba Street View má snímkovat budovy, nikoliv chodce. Zároveň, kamery jsou právě tak vysoké, aby se vyhnuly různým překážkám, které by mohly snížit kvalitu služby pro uživatele – jako například výhledu bránící dodávky či menší nákladní auta projíždějící kolem Street View aut – ale ne tak vysoké, aby dokázaly nahlížet přes soukromá oplocení.

Samozřejmě, i když testujeme novou kamerovou technologii, vždy chceme zajistit, abychom ochránili soukromí jednotlivců a zároveň poskytovali uživatelům služby kvalitní snímky pro orientaci. Chápeme, že někteří lidé si nepřejí, aby byli oni nebo jejich dům v této službě jakkoliv zachyceni, v tomto případě mohou jednoduše oznámit tuto skutečnost kliknutím na tlačítko “Nahlásit problém” a my takový snímek ze Street View odstraníme ve velmi krátkém čase.

Je samozřejmé, že žádný nový sběr fotodokumentace v České republice neproběhne, dokud tato záležitost s ÚOOÚ nebude zcela vyřešena.