Hlavní navigace

Výkon, nad kterým se tají dech, v kombinaci s moderním designem, snadnou manipulací a přenosností.

[Tisková zpráva] Nová série VAIO Z12: nebývalá síla. Charakterizuje ji: Nadstandardně rychlý přístup k souborům díky inovativnímu Dual SSD disku v zapojení RAID 0 a procesoru Intel® Core i5-520M. Nezvykle výkonná grafická karta NVIDIA® GeForce® GT 330M GPU s systémem Dynamic Hybrid Graphics. Lehké tělo o hmotnosti jen 1,42 kg vyrobené z pevných karbonových vláken elegantně doplněných hliníkem. VAIO Display Premium obrazovka o úhlopříčce 33.3 cm (13.1”) s rozlišením 1600 x 900 bodů

Sdílet

Ultra mobilní notebooky SONY VAIO řady Z jsou tím nejlepším společníkem na cesty, kterého si můžete přát.

Předurčuje je k tomu jejich nízká hmotnost a snadné používání. Kompaktní, elegantní tělo přístroje však nedělá žádné kompromisy v konektivitě nebo výdrži baterie. Nabízí obdivuhodný výkon vhodný pro jakékoliv byznys použití, který šetří čas i zvyšuje produktivitu práce. 6GB operační paměť RAM dokáže během okamžiku zpracovat jakékoli programy, duální solid state disky zase ukládají data souběžně, čímž maximálně zrychlují pracovní proces. SSD disk pracuje až 6.2× rychleji (v porovnání s běžnými HDD o 5400 otáčkách v minutě) a šetří tak uživateli přístroje drahocenný čas. Navíc je podstatně menší a lehčí.

Ultra přenosné notebooky často zaostávají výkonností grafických elementů, což ale neplatí u přístrojů SONY VAIO řady Z. Integrovaná karta NVIDIA® GeForce® GT330M doplněná 1GB GDDR3 VRAM si rychle a snadno poradí s multimediálními dokumenty, prezentacemi, přehráváním videí i programy náročnými na paměť. Pro co nejlepší nastavení přístroje slouží inteligentní Dynamic Hybrid Graphics System, který je alternativou k manuálním nastavením grafických parametrů. Sám si zjišťuje podmínky i náročnost používaného softwaru a nastavuje optimální spotřebu energie a rychlost zpracování dat tak, aby baterie notebooku vydržela co nejdéle.

Vysokou odolnost počítače při jeho nízké hmotnosti (jen 1.42 kg) zajišťuje hliníkový rám zpevněný karbonovými vlákny. Působivý design přístroje umocňuje pevná, dokonale zpracovaná podložka pro zápěstí vyříznutá z jediného kusu hliníku.

Ať už budete používat VAIO Z12 na pracovní prezentace nebo sledování filmů, oceníte jeho jasný VAIO Displej Premium. Má úhlopříčku 33.3 cm (13.1”), je podsvícen LED diodami a nabízí bezkonkurenční jas, kontrast i ostrost. Abnormálně široký gamut odpovídající škále 96 % Adobe RGB zajišťuje bohaté a působivé barvy, jež vyniknou při přehrávání HD videa i sledování fotografií.

Nadstandardní výkon a snížená hmotnost se nijak nepodepsaly na byznys vzhledu a komfortním užívání tohoto notebooku. Zabudovaný senzor reaguje na intenzitu osvětlení v místnosti, a pokud se její hladina sníží, automaticky rozsvítí tlačítka klávesnice a současně potlačí jas displeje, aby se prodloužila výdrž baterie.

Na čelním panelu přístroje najdete speciální tlačítko ASSIST, které vás ihned přenese do služeb nápovědy a centra VAIO Care. Tento nový, snadno vyvolatelný program pomáhá udržovat váš přístroj v ideálním technickém stavu a diagnostikovat i vyřešit případné problémy několika kliky.

Mobilita přístroje a jeho možnosti jsou rozšířeny funkcí VAIO Everywair 3G mobile broadband, díky které se můžete přepojit na rychlý internet i kdekoli na cestách. Nové VAIO řady Z pohání nejnovější generace úsporných procesorů Intel® Core™, které spolupracují se zabudovaným originálním operačním systémem Windows® 7 Professional pro co největší produktivitu práce. K notebooku se prodává široká škála příslušenství, která obsahuje například dokovací stanici, kožený obal, speciální myš nebo baterii s delší výdrží. Notebooky SONY VAIO Z12 jsou představiteli zvlášť výkonných ultramobilních počítačů, které budou k dispozici od července 2010.

Model VAIO VPCZ12X9E

  • Procesor: Intel® Core i5–520M 2.4GHz with Intel® Turbo Boost Technology (max. 2.93 GHz)
  • Operační systém: Windows® 7 Professional (64-bit)
  • Paměť: 6GB DDR3 SDRAM (1066 MHz)
  • SSD: Dual SSD (RAID 0) 128GB
  • Obrazovka: 33.3 cm (13.1”) 16:9 VAIO Display Premium (1600×900) s LED podsvícením
  • Grafická karta: NVIDIA® GeForce® GT 330M GPU + Intel® HD Graphics s 1GB DDR3 VRAM
  • Optická mechanika: DVD±RW/±R DL/RAM
  • Váha a rozměry: 1.42kg (včetně baterie); 210×23.8–32.7×314 mm (hloubka x výška x váha)
  • Ostatní: WLAN 802.11a/b/g/n; VAIO Everywair WWAN; Bluetooth 2.1+EDR; podsvícená klaviatura; MOTION EYE; HDMI výstup; VAIO/Assist tlačítka; černé provedení
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).