Hlavní navigace

Výkonný ředitel a tajemnice MTF Zlatá Praha on-line na webu ČT

[Tisková zpráva] Vítězslav Sýkora a Andrea Savane, výkonný ředitel a tajemnice 44. ročníku Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha, budou ve čtvrtek 14. června od 14.00 hod. odpovídat na dotazy diváků a návštěvníků webu ČT.

Sdílet

Své dotazy, například na programovou nabídku festivalu, jim mohou položit už teď na internetové adrese: www.ceskatele­vize.cz/chat

Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha, jeden z nejstarších a nejrenomovanějších televizních festivalů (jeho první ročník se konal v roce 1964), je dnes jedinečným prestižním festivalem televizních pořadů, prezentujícím nejlepší světové hudební a taneční pořady napříč hudebními žánry. Jeho 44. ročník, pořádaný Českou televizí ve spolupráci s hlavním městem Praha ve dnech 16. až 20. června v Paláci Žofín a v Mánesu, nabídne řadu atraktivních novinek jak pro akreditované odborníky, tak i pro laickou veřejnost. Prologem bude Den České televize. Festivaloví hosté v dalších dnech budou moci navštívit stále oblíbenější videotéku a po zhlédnutí vybraných pořadů hlasovat o udělení Ceny diváků. Zajímavé budou jistě i komentované ukázky z vynikajících pořadů zahraničních televizí v programu Living Catalogue. Bude zde i platforma pro setkání s velikány světové režie hudebních a tanečních pořadů ve třech programech Pocta Brianu Largovi, Humphrey Burtonovi a Petru Weiglovi za osobní účasti tvůrců. Ti, kteří chtějí poznat hudební a taneční pořady asijských televizí, budou vítáni na Večerech s čínskou, indickou a kazachstánskou televizí. A nezapomínáme ani na příznivce rocku, popu a world music. Těm bude určen Rockový klub v Mánesu.

U příležitostí festivalu proběhne v sobotu 16. června na Žofíně Den České televize, den plný hudby, zábavy a her. Motto letošního festivalu zní: „Hudba, kterou si vychutnáte“, a tak i Den ČT je připraven v jeho duchu. Nabídka je koncipována pro celou rodinu, v dopoledních hodinách se zaměřuje převážně na děti, v odpoledních spíše na dospělé návštěvníky. Kromě promítání pořadů s hudební tematikou v Malém sále, dětských soutěží, her, atrakcí a pohádkových postav v zahradě, autogramiády a křtu, se budou moci návštěvníci zúčastnit besedy s tvůrci pořadu Pandurango Michalem Dvořákem a jeho hostem. Pro děti je navíc ve spolupráci s Muzeem dětské kresby připravena výtvarná dílna Namaluj písničku. Vstup na Den ČT je volný.

Více informací: www.festivalzla­tapraha.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).