Hlavní navigace

Vylepšený RF přepínač společnosti Motorola

[Tisková zpráva] Praha 13. června 2007 - Společnost Motorola, Inc. (NYSE: MOT), Enterprise Mobility Business, vedoucí poskytovatel služeb a řešení v oblasti podnikové mobility, vylepšila několika způsoby svoji vlajkovou loď - RF přepínač podnikové třídy RFS7000. Přepínač nyní podporuje lokalizační služby, správu a bezpečnostní služby, služby společnosti Motorola i dalších prodejců a zajišťuje velkým podnikům, které vyžadují bezdrátové LAN pro své potřeby podnikové mobility, provozní hodnotu.

Sdílet

„S tím, jak se Wi-Fi sítě stávají nepostradatelné pro fungování podniků, pokračujeme v rychlém zpřístupňování dalších inovativních způsobů, jak využít tyto sítě s přídavnými, snadno instalovatelnými službami pro podnikovou mobilitu,“ řekl Sujai Hajela, viceprezident a generální ředitel podnikových WLAN společnosti Motorola Enterprise Mobility Business. „S RF přepínačem RFS7000 mohou velké podniky v kancelářských budovách, zdravotnické instituce, sklady a distribuční firmy, továrny, vzdělávací centra, maloobchody a státní podniky rozmístit lokalizační služby pro sledování majetku a zdrojů s vysokou hodnotou tak, aby zvýšily jejich využitelnost a bezpečnost.“

RFS7000 nabízí schopnost lokalizace, která umožňuje vyhledávat Wi-Fi zařízení a aktivní tagy v reálném čase, což zjednodušuje sledování majetku. S touto službou mají podniky možnost vyhledávat své zaměstnance z hlediska bezpečnosti nebo sledovat majetek, který má velkou hodnotu či je nezbytně důležitý pro provedení úkolu. Tím dochází ke zvýšení jeho využitelnosti. V oblasti zdravotní péče může být vyhledávání využito pro sledování lékařských vozíků k záchraně života, transfúzních pump, defibrilátorů, přenosných rentgenů a přístrojů na dialýzu. Lokalizace může být rovněž využita pro sledování a nalezení inventáře pro zákazníky, a tak k poskytování lepších a rychlejších služeb.

„Potřebovali jsme řešení pro stanovení polohy aut na parkovišti v reálném čase,“ uvedl Joseph Owusu, partner, Mieloo & Alexander. „Síťovou Wi-Fi infrastrukturu od Motoroly jsme si vybrali pro její schopnost integrovat třetí stranu přes senzory ultra širokého kmitočtového pásma (UWB), které budou fungovat venku i uvnitř.“

Komplexní integrovaná sada pro správu od společnosti Motorola, která se skládá z LAN plánovače a platformy mobilních služeb, je sada nástrojů, jež pomohou podnikům lépe centrálněji plánovat, rozmisťovat, spravovat a zabezpečovat jejich RF infrastrukturu a prostředí. Modul RF správy zjednodušuje RF prostředí podniku. Navíc schopnost lokalizovat ztracená mobilní zařízení a potulné přístupové body značně zvyšuje hodnotu této sady pro správu pro podniky.

Řešení integrovaného bezdrátového systému ochrany před proniknutím od Motoroly – Wireless IPS, detekuje a lokalizuje ničemná okolní zařízení, ochraňuje síť před útoky odmítnutí služby (Denial of Service) a rovněž umožňuje podávání zpráv a právních podkladů podle předpisů. Navíc komplexní bezdrátová IPS založená na senzorech monitoruje, detekuje a předchází průnikům do bezdrátové sítě. RFS7000 dále obohacuje bezpečnostní vlastnosti, které poskytují možnost detekce proti vniknutí založeném na mobilním klientovi. Mohou zablokovat potulné mobilní klienty a zařízení, jež jsou složitě odhalitelná tak, aby byla zajištěna maximální doba provozu a vrcholný výkon sítě.

RFS7000 je prvním průmyslovým radiofrekvenčním (RF) bezdrátovým přepínačem, který zastřešuje mezery mezi Wi-Fi, RFID, budoucími RF technologiemi a vnitřními a venkovními bezdrátovými sítěmi. Tento RF přepínač podnikové třídy je připravený na standard 802.11n, dále je schopný podporovat 256 přístupových bodů 802.11a/b/g a umožňuje nový koncept shlukování přepínačů, čímž zajišťuje rezervy a vysoce výkonné škálování až pro 3 000 přístupových bodů.

Přepínač Motorola RFS7000 je součástí celkové produktové sady podnikové WLAN, která zajišťuje celistvou vnitřní podnikovou mobilitu. Podniková WLAN je součástí portfolia inovativních bezdrátových širokopásmových řešení a služeb MOTOwi4™ společnosti Motorola, které doplňují a ucelují IP sítě. Pro poskytnutí IP pokrytí pro všechny prostory venku i uvnitř zahrnuje portfolio MOTOwi4™ pevný broadband, mesh, broadband po silnoproudém vedení, WiMAX a podniková WLAN řešení pro soukromé a veřejné sítě.