Hlavní navigace

Výměna osudů

[Tisková zpráva] Speciál Televizních novin na téma záměny novorozenců v třebíčské nemocnici

Sdílet

Praha 3. 12. 2007 – Televize Nova mimořádně zařazuje do své večerní programové nabídky ve čtvrtek 6. prosince speciál Televizních novin s názvem Výměna osudů. Tématem debaty, jež začne ve 22.10 hodin a kterou bude živě moderovat Markéta Fialová, je záměna dvou holčiček narozených v třebíčské nemocnici právě před rokem, 9. prosince 2006. To, že nevychovávají vlastní dceru, rodiče odhalili až po deseti měsících. Když se podezření na záměnu potvrdilo, dohodly se obě rodiny, že si své děti navzájem vrátí.

Případ výměny novorozenců obrátil naruby životy dvou mladých rodin – Jaroslavy Trojanové a Libora Broži z Jabloňova, kteří se starají o Nikolku a Jaroslavy a Jana Čermákových z Přibyslavic, kteří pečují o Verunku. Poté, co takřka rok láskyplně vychovávají cizí dítě, teď všichni společně usednou do jednoho televizního studia, aby se s diváky TV Nova podělili o své pocity – od počátečního šoku, přes naprosté zoufalství a psychické zhroucení až po smíření se s danou situací a víru v budoucnost.

Před výměnou ještě Brožovi a Trojanovi hodlají 9. prosince společně oslavit první narozeniny holčiček a pak i celé vánoční svátky. Nikolka a Verunka by se ke svým biologickým rodičům měly vrátit na Nový rok 2008.