Hlavní navigace

Vyprávěj – Osudy, bonusová série začíná už příští týden

[Tisková zpráva] Proč byl Matěj estébák? Proč je Iveta taková? Žijí Markovi rodiče? Devět speciálních dílů oblíbeného retro seriálu Vyprávěj se vrací do prostředí a života zajímavých vedlejších postav. Od 30. března vždy v pátek na ČT1 od 20:00 hodin.

Sdílet

Bonusová série Osudy se od tří předchozích výrazně liší. Na přání diváků zastavili autoři retro seriálu Vyprávěj neúprosný čas. Dvořákovi ustupují do pozadí a dosud „nenápadní“ hrdinové s nejasnými osudy přebírají hlavní role. „Vyprávěj – Osudy jsou takovým malým poděkovaným všem věrným divákům a milovníkům seriálu, kteří nám dali hlas v anketě TýTý – nejlepší seriál, kteří s námi minulý rok prožívali proměněnou nominaci na Zlatou Nymfu za nejlepší dramatický seriál a kteří s námi každý páteční večer prožívají osudy rodiny Dvořákových,“ říká scenárista Rudolf Merkner.

Zajímavé příběhy Matěje (Karel Dobrý), Ivety (Jana Bernášková), Hynka (Josef Polášek) a dalších se odehrávají především z průběhu 80. let na atraktivních místech. Diváky tak zavedou například na vesnickou zabijačku, do zákulisí spartakiádních příprav či na zasněžené sjezdovky, kam se v roli Honzíka vrací populární Zdeněk Piškula. Společně s Mikulášem (Pavel Trávníček) a jeho Hildou (Johana Munzarová) se podívají „za ostnatý drát“ do Vídně. Anebo se dozví, zda se Miladě (Mahulena Bočanová) s Radimem (David Prachař) podařilo dostavět takzvaný „Šumperák“.

Hrdinové speciální série Osudy budou do života Dvořákových zasahovat i nadále. A to už letos na podzim, kdy se retro seriál Vyprávěj vrátí na obrazovku v té podobě, na kterou jsou diváci zvyklí, tentokrát s příběhy z porevolučních 90. let.

O tom, že obliba populárního seriálu Vyprávěj neutuchá, svědčí počet diváků, již každý pátek usedají k obrazovkám a sledují další příběhy rodiny Dvořákových. Třetí řadu úspěšného retro seriálu Vyprávěj sledoval v průměru každý třetí dospělý v danou dobu u televize.

Celou třetí premiérovou řadu, která na ČT1 odstartovala 9. září 2011, pak v průměru sledovalo 1 milion 317 tisíc dospělých (sledovanost 15,0 % při podílu na publiku 34,16 %). Nejvíce seriál vyhledávali diváci s vysokoškolským vzděláním (sledovanost 16,5 %, při vysokém podílu na publiku 40,53 %), dále k němu usedaly ženy (sledovanost 18,3 %, při podílu na publiku 37,71 %) a diváci s minimálně středoškolským vzděláním (sledovanost 16,0 %, při podílu na publiku 37,45 %).

Nejsledovanějším dílem se stala epizoda Svaťák z 3. února 2012, která pokořila hranici 1,5 milionu diváků (4+: sledovanost 15,4 %, tj. 1 milion 517 tisíc při podílu na publiku 34,02 %).

Závěrečný 26. díl třetí řady seriálu Vyprávěj odvysílala ČT1 v pátek 23. 3. ČT1 od 20:00 hod. Poslední premiérový díl s podtitulem Palachův týden si v průměru pustilo 1 milion 170 tisíc dospělých (sledovanost 13,3 % při podílu na publiku 29,86 %).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).