Hlavní navigace

Výpravný ruský seriál Mistr a Markétka na obrazovkách ČT

[Tisková zpráva] Česká televize uvede v premiéře desetidílný ruský seriál Mistr a Markétka.

Sdílet

Michail Alexandrovič Berlioz, vážený moskevský literát, předseda Moskevské asociace literátů neměl toho horkého odpoledne mnoho na práci. Před večerní schůzí asociace bylo třeba jen mladému nadanému básníkovi Ivanu Nikolajevičovi Bezdomovci objasnit historické pozadí a důvody, proč Ježíš Kristus nemohl fyzicky existovat. Napsal sice celkem podařenou poému, ale nějak se nepovedla dostatečně ateistická, jak znělo zadání. Inu, básník je mladý, má horkou krev, nemá tolik zkušeností a také samozřejmě není tolik vzdělán. Zkrátka je třeba s ním kolegiálně pohovořit a rozšířit obzory jeho vědění.

Onen podivný muž, který se jim vmísil do hovoru zrovna v nejlepším, rozhodně nezapadal do onoho poklidného odpoledne na Patriarchových rybnících. Ne že by něčím pobuřoval, spíše naopak, ale něco na něm bylo nepříjemně divného. A ty řeči! Tenhle člověk že snídal s Kantem? Nejlépe bude zajít zatelefonovat na psychiatrii. Oni už si s ním poradí…

Výpravná adaptace nesmrtelné předlohy románu ruského spisovatele Michaila Afanasjeviče Bulgakova vznikla v roce 2005 v domovině svého vzniku, v Rusku. Rolí ve fantaskním surreálném příběhu se ujaly jedna po druhé hvězdy ruského filmu a divadla, herci, jejichž vynikající výkony pod vedením režiséra Vladimíra Bortka doslova oživily jeden z nejzásadnějších románů ruské literatury.

Od 1.3. každé pondělí od 21,20 na ČT2.