Hlavní navigace

Výrazně inovovaný veletrh INVEX

[Tisková zpráva]

Sdílet

Výrazně inovovaný veletrh INVEX letos představí mnohem více novinek

Brno, 10. 10. 2004 – Mezinárodní veletrh informačních a komunikačních technologií Invex 2004 se ponese ve znamení řady inovací. Na Invexu se letos představí výrazně více novinek než v minulém roce. Vystavovatelé si pronajali více plochy než vloni a vzrostl také zájem zahraničních firem o účast.

Nejvýznamnější organizační inovací je další posun v členění veletrhu. Oproti loňsku se INVEX rozšiřuje o další vystavovatelský segment INVEX GAME, kde si přijdou na své fanoušci herních technologií. Vymezením specializované herní části dochází k zásadní změně i v segmentu INVEX HOME, který se nyní výrazně orientuje na spotřební elektroniku a digitální domácnost. Záběr celého veletrhu se tak rozšiřuje směrem k běžným uživatelům ICT a spotřební elektronice. Užší komunikační zaměření k cílovým skupinám u části INVEX CLASSIC pro profesionály z oboru a třídenní části INVEX BUSINESS pro obchodníky lze považovat za kosmetické změny. Jejich aranžmá zůstává jinak stejné jako vloni.

Počet zahraničních firem na INVEXu v letošním roce vzrostl na 102 vystavovatelů ze 20 zemí, což je více, než vloni, kdy se účastnilo 89 zahraničních vystavovatelů z 18 států. Nejsilnější zastoupení mají vystavovatelé z Taiwanu, dále firmy z Německa a Slovenska. Mezi nově zastoupené země patří Korea, Singapur, Maďarsko, Bulharsko a Turecko. Významnou účast firem z Dálného východu doplňují také Hong Kong a Čína.

INVEX se letos rozrostl o 1 pavilon na celkem 13. Oproti loňsku se rozšířil také plošně – pronajatá plocha bude minimálně o 10 % větší než vloni, a dosáhne tak úrovně 30 tisíc m2. Nárůst vystavovateli obsazené plochy se projevuje napříč všemi čtyřmi segmenty, v nejsledovanější části INVEX CLASSIC je to například expozicemi mobilních operátorů (samostatné pavilony X a M) nebo v oboru podnikových informačních systémů. Neopominutelný podíl na růstu obsazené plochy samozřejmě má i již zmíněný počet zahraničních vystavovatelů.

Na INVEXu se letos objeví výrazně více produktových novinek. Potvrzuje to například počet nových exponátů přihlášených do soutěže „Křišťálový disk“. Do soutěže bylo registrováno 67 přihlášených exponátů, což je více než 70 % nárůst oproti loňsku.

Ústředním tématem pro profesionály jsou podnikové informační systémy s řadou revolučních novinek a vysokorychlostní přístup na internet. Část INVEX CLASSIC letos láká také k seznámení s aktuálními informacemi o antivirové problematice a počítačové bezpečnosti. Tahákem jsou bezpochyby žhavé novinky aplikačního software, např. v oblasti zpracování digitální fotografie. Fandy technologických novinek letos zaujmou nejnovější zobrazovací technologie v pavilonu E. Silné bude také téma spotřebního materiálu díky projektu „Nakrm iT“, který kompletuje celý prodejní řetězec za účasti nejvýznamnějších výrobců. Naopak pokles letos zaznamenává reprotechnika. Její tradiční místo v pavilonu A2 zaplňuje kancelářská technika a renovace kazet. Telekomunikační pavilon F bude zasvěcen především telekomunikačnímu HW a bezdrátovému internetu v loňském rozsahu.

Část INVEX HOME nabídne domácím uživatelům pohled do blízké budoucnosti. Zde se totiž střetnou vize moderní digitální domácnosti se širokým sortimentem podzimních novinek z oblasti spotřební elektroniky a digitální techniky od komplexní nabídky nejprodávanějších značek mobilních telefonů na českém trhu, přes populární MP3 přehrávače, až po digitální fotoaparáty a digitální fotografii. Nosným tématem nejen této části veletrhu je znovu bezdrátový internet.

Lákadlem pro hráče počítačových her bude část INVEX GAME pod kopulí mohutného pavilonu Z, který je celý zasvěcen herním technologiím. Veletrh zde hostí finále největšího evropského turnaje v počítačových hrách, které budou moci diváci sledovat na velkoplošných obrazovkách. Projekce bude doprovázena odborným komentářem. Nepřehlédnutelné budou také java hry pro mobilní telefony. Distributoři her rozšířili oproti loňsku plochu a představí zde nejočekávanější herní tituly, které si mohou návštěvníci na vlastní kůži vyzkoušet na více než stovce herních stanic. Nabídnou také velkoplošné projekce ukázek z her, které by měly kralovat vánočnímu trhu.

Přestože se v letošním roce organizátorům nepovedla snaha o rozšíření třídenní businessové části veletrhu o speciální distributorský projekt DO iT, část INVEX BUSINESS se znovu rozrostla o několik významných firem.

INVEX i letos zvýrazní dlouhá řada doprovodných akcí, konferencí a tématických projektů. K nejzajímavějším novinkám patří série odborných konferencí společnosti Microsoft. Novinkou je projekt „Mobility Hall“, v němž se představí nejnovější produkty nejprodávanějších značek mobilních telefonů. Ozdobou veletrhu bude i Finále Mistrovství ČR v počítačových hrách, odehrávající se za účasti absolutní špičky profesionálních hráčů a klanů. Lákavé jsou však i další projekty, zasvěcené digitální fotografii, domácím projektorům či spotřebnímu materiálu. Z odbornějších akcí jde například o „klasickou“ reprezentativní antivirovou konferenci, sympózium o bioinformatice či konferenci Linux Hall. Po loňském zájmu návštěvníků se i letos představí projekt „WiFi Life 2004 … Powered by Intel“ zaměřený na rozvoj a praktické využití bezdrátových sítí. V programu nechybí silně obsazené „Fórum elektronické komunikace INVEX 2004“, veřejná diskuse na téma „Budoucnost patří elektronické justici“ nebo diskusní stůl „Prosperita ČR – cesta ke znalostní ekonomice“, které se zúčastní vládní představitelé, další politici, ekonomové a zástupci komerční sféry.

Významné podpory se v letošním roce dostává INVEXu ze strany státní správy. Veletrh ozdobí zasedání Vlády České republiky přímo v prostorách Výstaviště. Vedle účasti na slavnostním zahájení veletrhu se členové české vlády vydají také na prohlídku expozic a někteří z nich se jako aktivní účastníci zapojí do vybraných akcí doprovodného programu veletrhu. Na závěr prvního dne se ministři stanou hosty společenského večera, který je vyvrcholením prvního dne veletrhu INVEX a v jehož rámci proběhne vyhlášení výsledků soutěží a předávání cen. Prestižní soutěž Křišťálový disk se letos představila ve zbrusu nové podobě čtyř kategorií, které odrážejí nové členění veletrhu. Podstatně se změnila také anketa „Osobnost roku ICT“. Letošní ročník nabízí jedinou hlavní kategorii – „Osobnost roku české a slovenské informatiky a telekomunikací 2004“, v níž o konečném vítězi rozhodne Akademie, jejímiž členy jsou osobnosti, které v minulosti samy nejméně dvakrát získaly toto ocenění. V novém, zábavnějším hávu se zaskví i tradiční návštěvnická anketa „Diamantové oko“ o nejlepší produkt a expozici na INVEXu podle hlasování samotných návštěvníků prostřednictvím anketního lístku na vstupence, v odborných časopisech, na webu nebo pomocí SMS zprávy.

Jedna ze zajímavých novinek INVEXu se rozběhla již před začátkem „kamenného“ veletrhu. Šlo o tzv. „e–Invex“, neboli interaktivní informační portál, jehož cílem je prodloužit efekt účasti vystavovatelů na klasickém veletrhu také na dobu před začátkem a po skončení klasického INVEXu. Tento nástroj by měl pomoci rychle, pohodlně a hlavně celoročně informovat v rámci jednoho prostředí o nabídce  – a to jak podle oborového zaměření, tak podle typu návštěvníka. Kromě toho Veletrhy Brno nabízí svým vystavovatelům dvě nové služby BVV e-CAM service (provoz webové camery) a BVV WEBCAST service (živé vysílání na internetu).

Za zmínku také stojí, že INVEX připravil pro letošní ročník novou cenovou strategii, která přinesla nižší náklady a řadu cenových zvýhodnění pro vystavovatele. Určitého bonusu se vystavovatele dočkali také v podobě lepších cen v hotelích – organizátoři INVEXu ve spolupráci s předními brněnskými hotely uskutečnili projekt pod názvem „Fair Hotels“, jehož cílem bylo zajistit pro vystavovatele „férové“, tedy nižší ceny za ubytování.

Veletrhy Brno, a.s., Adresa: Výstaviště 1, 647 00 Brno

Manažer PR a reklamní komunikace: Petr Ondrášek, tel.: 541 152 855, e‑mail: pondrasek@bvv.cz, http://www.invex.cz