Hlavní navigace

Výrobce karavanů a obytných vozů Hymer urychluje výrobní procesy a zvyšuje bezpečnost dat díky řešení společnosti Siemens HiPath Wireless LAN

[Tisková zpráva] Výrobce karavanů a obytných vozů Hymer urychluje výrobní procesy a zvyšuje bezpečnost dat díky řešení společnosti Siemens HiPath Wireless LAN

Sdílet

Společnost Siemens Enterprise Communications nainstalovala bezdrátovou síť u výrobce karavanů a obytných vozů Hymer v německém Bad Waldsee. Tato síť umožní firmě Hymer AG sledovat polohu až 1800 obytných vozů a karavanů. Hymer si u společnosti Siemens objednal dodávku a instalaci infrastruktury WLAN k řízení svých logistických operací. Kromě toho Siemens firmě Hymer dodá i řešení k určování polohy od firmy Ekahau, které dokáže v reálném čase identifikovat polohu více než 10 000 objektů s pomocí jediného serveru.

Bezdrátové sítě nabývají v průmyslových aplikacích stále většího významu. Umožňují zaměstnancům přistupovat k firemní síti a hlasovým službám doslova z jakéhokoliv místa v podniku a zároveň zvyšují produktivitu pracovních procesů, jelikož firmu již není třeba odshora dolů propojovat pomocí kabelů, což je přinejlepším náročný a nákladný úkol. Sledování majetku a osob pomocí systémů určování polohy v reálném čase (RTLS – Real-Time Location Systems) v rámci podnikové WiFi sítě rovněž přispívá k optimalizaci pracovních procesů a snižování provozních nákladů.

Řešení pro Hymer, které vzniklo ve spolupráci firem Siemens a Ekahau, zahrnuje řídící jednotku HiPath Wireless LAN Controller a řadu přístupových bodů. Celou síť řídí WLAN kontrolér, který propojuje všechny uživatele prostřednictvím přístupových bodů v centrálně řízených IP subsítích. Jedná se o systém plug-and-play, který umožňuje automaticky přidávat a konfigurovat nové přístupové body.

Přístupové body HiPath, které se instalují v interiérech i exteriérech výrobního závodu Hymer, poskytují plné rádiové pokrytí všech prostor firmy, kde je potřebné využívat bezdrátové služby. Dynamické kryptování dat pak chrání síť před útoky zvenčí.

Každý podvozek, který vjíždí do továrny Hymer, je označen WiFi štítkem Ekahau kvůli identifikaci a určování polohy. Zaměstnanci tak mohou pomocí mobilních zařízení, jako např. PDA, ověřit v reálném čase, v jaké fázi výrobního procesu se to které vozidlo nachází. Mohou si zároveň zjistit jeho polohu – a to i tehdy, nachází-li se již venku na parkovišti, kde čekají hotové vozy na vyzvednutí. Lokalizační systém Ekahau sbírá veškeré tyto údaje prostřednictvím WLAN sítě a rozesílá je na příslušná mobilní zařízení. Dochází tak ke zkracování pracovních procesů a firma je schopna rychleji a efektivněji vyřizovat požadavky svých zákazníků.

„Toto řešení nám umožňuje optimalizovat výrobní procesy. V jakýkoliv okamžik jsme přesně schopni určit polohu a fázi výroby každého vozidla,“ říká Michael Tregner, generální ředitel firmy Hymer. „Velice nám vyhovuje i způsob spolupráce firem Siemens a Ekahau, jejímž výsledkem je nákladově efektivní řešení, které umožňuje využít výhody technologie WLAN na základě naší existující infrastruktury WLAN od Siemens.“

HiPath WLAN se snadno instaluje a rychle konfiguruje. Bez problémů lze navíc integrovat i další služby, jako je připojení k internetu pro dodavatele nebo zákazníky, či přenos hlasu přes WLAN. Řešení HiPath WLAN splňuje nejnovější bezpečnostní standardy, podporuje rychlý roaming, zajišťuje optimální rádiové pokrytí a bezporuchový provoz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).