Hlavní navigace

Výrobce telefonů Gigaset zvýšil provozní příjmy a ziskovost

[Tisková zpráva] Společnost Gigaset navýšila svůj podíl na trhu v Evropě, a to díky úspěšným produktům jako je SL400. Stejný trend vykazuje i prodej telefonů Gigaset v ČR.

Sdílet

Praha, 9. července 2010 – Gigaset Communications GmbH, vedoucí hráč na evropském trhu s DECT telefony, v prvním čtvrtletí výrazně zvýšil své provozní tržby. Zisk EBITDA dosáhl téměř 17,7 milionu eur a tržby 125 milionů eur. Přitom ve stejném čtvrtletí předchozího roku zaznamenala společnost provozní ztrátu ve výši 17,6 milionu eur a tržby 140 milionů eur. To dokazuje, že restrukturalizační opatření ve firmě, v níž ARQUES Industries AG drží 80% podíl, fungují. Česká republika pak zaznamenává stejný vývoj prodejů i zvyšování podílu na trhu bezdrátových telefonů.

Jako špičkový výrobce navýšila společnost Gigaset svůj podíl na trhu, zejména v Evropě, a to díky svým úspěšným produktům. Vlajková loď jejího portfolia – „nejmenší Gigaset na světě“ Gigaset SL400A – od svého uvedení na trh na jaře získala několik cen a vede žebříček prestižního oborového magazínu Connect s hodnocením „velmi dobrý“, následován dalšími kvalitními produkty Gigaset. Čtenáři největšího evropského telekomunikačního magazínu také zvolili Gigaset SL400A „Produktem roku 2010“ v kategorii DECT.

Výsledky společnosti překonaly očekávání, a to díky velké poptávce po produktech Gigaset a opatřením zaměřeným na zvýšení ziskovosti. V roce 2009 přistoupila společnost Gigaset Communications k intenzivním úsporným krokům, snížila počet zaměstnanců a zaměřila se na svou klíčovou obchodní aktivitu – telefonii. Pro rok 2010 firma očekává celkové tržby téměř 500 milionů eur a velké zlepšení u návratnosti svých investic. V prvním čtvrtletí společnost Gigaset překonala své rozpočtové cíle v oblasti tržeb a marží, a to zejména díky silným prodejům v Evropě. Oblast bezšňůrových telefonů si vede dobře, tržby rostou a Gigaset dobře prospívá. Marže se snížily i přesto, že celkové tržby v meziročním porovnání mírně klesly v důsledku prodeje ztrátových divizí Broadband a WiMay v červenci 2009 a Home Media v říjnu 2009.

Prodej telefonů Gigaset v České republice
Růstový trend v prodejích telefonů Gigaset a udržení ziskovosti vykazují i poslední výsledky Gigasetu v České republice. Jen za loňský rok společnost Gigaset Communications GmbH navýšila v ČR prodej bezdrátových telefonů o 10 %. V České republice se tak i přes pokračující hospodářskou krizi v roce 2009 prodalo přes 120 tisíc telefonů.

O výrobci telefonů Gigaset
Gigaset Communications GmbH je jedním z největších výrobců bezšňůrových telefonů na světě a jasným vedoucím hráčem na evropském trhu s DECT telefony. Firma se sídlem v německém Mnichově je zaměřena na design, výrobu a distribuci vysoce kvalitních produktů značky Siemens Gigaset. Portfolio zahrnuje telefony pro volání přes pevnou linku a přístroje pro Voice over IP. Její hlavní výrobní závod se nachází v německém Bocholtu, kde se produkty Gigaset vyrábějí podle nejpřísnějších kvalitních a environmentálních standardů. Gigaset Communications GmbH je držitelem licence ochranné známky koncernu Siemens AG. Více informací na http://www.gi­gasets.cz. Další tiskové zprávy ke stažení nadejte na http://www.gi­gaset.com/press .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).