Hlavní navigace

Výroční setkání nezávislých profesionálů

[Tisková zpráva] 7. 6. 2007, Ostrava – O posledním květnovém víkendu se konal na Bílém Kříži v Moravskoslezských Beskydech sraz nezávislých profesionálů. Setkání pořádá každoročně internetový portál Na volné noze, jehož stránky www.navolnenoze.cz se zaměřují na podporu podnikání fyzických osob.

Sdílet

Na 40 účastníků z celé České republiky a Slovenska se sešlo, aby diskutovali o svých zkušenostech a navázali nové kontakty s profesionály z jiných oborů. Program setkání proto zahrnoval dostatečný čas a prostor pro otevřenou komunikaci.

Páteční večer zahájilo krátké představení všech účastníků a ochutnávka valtických vín, kterou vedl degustátor Milan Sedláček. Následovala živá volná zábava s doprovodným hudebním vystoupením místní gajdošské kapely Ruky na dudy, která svůj široký repertoár tradičního beskydského folklóru vyčerpala až za časných ranních hodin.

V sobotu se většina účastníků vydala na výlet a celý sraz vyvrcholil společenským večerem, jehož průvodcem se stal čajovník Jiří Boháč. Nejdříve předvedl zjednodušenou verzi japonského čajového obřadu Čanoju a po půlnoci pak zahájil závěrečnou orientální diskotéku s arabskou muzikou.

Pořadatel srazu a provozovatel portálu Na volné noze Robert Vlach vysvětluje smysl akce: „Pro nezávislé profesionály a živnostníky jsou dobré kontakty mimořádně důležité. Bez spolehlivých spolupracovníků se například jen těžko dostanou k větším zakázkám. Na srazu mohou poznat nové lidi a odtud to už mají jen krůček k budoucí spolupráci. Neformální setkání v přátelské atmosféře plní tento účel podle mých zkušeností nejlépe.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).