Hlavní navigace

Vysílač Praha-město čeká ve středu dopolední výluka digitálního vysílání

[Tisková zpráva] (Praha, 15. března 2010) – České Radiokomunikace upozorňují na plánovanou výluku digitálního televizního vysílání z vysílače Praha-město dne 17. 3. 2010. Důvodem výluky je provedení kontroly věže, kontrola a měření anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie. Výluka se uskuteční v čase od 8:00 do 14:00 a týká se vysílačů všech digitálních multiplexů – MUX 1 na 53. kanále, MUX 2 na 41. kanále a MUX 3 na 59. kanále.

Sdílet

Výluka se týká také FM vysílačů. V čase 00:05 až 05:00 ráno, proběhne výluka FM VKV vysílačů: PHM121 ČRo1 Radiožurnál, PHM122 ČRo3 Vltava, PHM123 Frekvence 1, PHM124 Rádio Impuls, PHM125 ČRo5 Regina, PHM95 Rádio City. Diváci, kteří přijímají digitální signál z žižkovského vysílače, mohou po dobu výluky dočasně přijímat signál z několika dalších vysílačů – středočeského Cukráku a Mezivrat (Votice), v některých případech i z Bukové hory apod.

Společnost České Radiokomunikace a.s. se všem divákům omlouvá za případné potíže spojené s přerušením vysílání.

České Radiokomunikace a.s. působí na českém trhu již 45 let. Stabilitu společnosti dokazuje její silné finanční zázemí a zkušenosti nabyté během dlouhé doby činnosti. České Radiokomunikace a.s. jsou největším expertem na trhu vysílacích služeb a jako první v České Republice, spustily jak veřejné, tak komerční digitální televizní vysílání. České Radiokomunikace nabízejí také telekomunikační služby pro velkoobchodní a korporátní zákazníky. Společnost disponuje vlastní rozsáhlou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou České Radiokomunikace nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. Společnost poskytuje hlasové služby, vysoce kvalitní internetové připojení a datová řešení na základě individuálních požadavků zákazníků.

Digitální televizní vysílání bylo spuštěno v systému DVB-T na území Prahy již v roce 2000. Toto vysílání bylo označováno jako dočasný multiplex A a ke dni přechodu tohoto přechodného vysílání do finální sítě 2, činilo jeho pokrytí 42% obyvatelstva. České Radiokomunikace jsou operátorem komerčního multiplexu 2 a poskytovatelem vysílacích služeb pro multiplexy 1 a 3. K dnešnímu dni činí pokrytí digitálním vysíláním multiplexu 2 více než 60% obyvatelstva v celkem osmi lokalitách České republiky. Probíhající proces digitalizace vysílání bude završen v roce 2012, kdy bude na území České republiky vystavena digitální vysílací infrastruktura pokrývající až 99,6% populace digitálním pozemním televizním a rozhlasovým vysíláním.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).