Hlavní navigace

Vysílač Praha-město čeká ve středu výluka vysílání

[Tisková zpráva] (Praha, 14. března 2011) – České Radiokomunikace upozorňují na plánovanou výluku digitálního televizního vysílání z vysílače Praha-město dne 16. 3. 2011. Důvodem výluky je pravidelná kontrola věže, kontrola a měření anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie. Výluka se uskuteční v čase od 6:00 do 15:00 a týká se vysílačů všech digitálních multiplexů – MUX 1 na 53. kanále, MUX 2 na 41. kanále a MUX 3 na 59. kanále.

Sdílet

Výluka se týká také FM vysílačů. V čase 00:05 až 05:00 ráno proběhne výluka FM VKV vysílačů: PHM121 ČRo1 Radiožurnál, PHM122 ČRo3 Vltava, PHM123 Frekvence 1, PHM124 Rádio Impuls, PHM125 ČRo5 Regina a PHM95 Rádio City.

Diváci, kteří přijímají digitální signál z žižkovského vysílače, mohou po dobu výluky dočasně přijímat signál z několika dalších vysílačů – středočeského Cukráku a Mezivrat (Votice), v některých případech i z Bukové hory. Kanály a mapy pokrytí těchto vysílačů jsou zveřejněny na speciálních stránkách o digitalizaci www.digistranky.cz

Společnost České Radiokomunikace a.s. se všem divákům omlouvá za případné potíže spojené s přerušením vysílání. Přehled plánovaných údržbových přestávek vysílačů je k dispozici na webových stránkách společnosti www.radiokomu­nikace.cz, v sekci Vysílací služby.

České Radiokomunikace a.s. působí na českém trhu již 48 let. Stabilitu společnosti dokazuje její silné finanční zázemí a zkušenosti nabyté během dlouhé doby činnosti. České Radiokomunikace a.s. jsou největším expertem na trhu vysílacích služeb a jako první v České Republice, spustily jak veřejné, tak komerční digitální televizní vysílání. České Radiokomunikace nabízejí také telekomunikační služby pro velkoobchodní a korporátní zákazníky. Společnost disponuje vlastní rozsáhlou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou České Radiokomunikace nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. Společnost poskytuje hlasové služby, vysoce kvalitní internetové připojení a datová řešení na základě individuálních požadavků zákazníků.