Hlavní navigace

VYSÍLÁNÍ PRO ČESKÉ TURISTY V CHORVATSKU

[Tisková zpráva] Pod heslem „Na Jadranu jako doma“ připravuje ČRo 1 - Radiožurnál letos již jedenáctým rokem „Informační servis pro české turisty“ v Chorvatsku. Jedná se o rozhlasové vysílání v českém jazyce, které je možné od letošního roku zachytit na celém chorvatském pobřeží Jadranu na vysílačích Radia Split, Radia Rijeka a Radia Dubrovnik.

Sdílet

Vysílání je možné naladit od Umagu na Istrii, přes Kvarner, Chorvatské přímoří a Dalmácii až po Prevlaku v jižní Dalmácii. Nově je tak vysílání slyšet i v tak oblíbených letoviscích jako jsou Poreč, Rovinj, Rabac, Opatija, Crikvenica, Baška a Pakoštane na severu a Korčula, Dubrovnik, Mlini nebo Cavtat na jihu.

Informační servis pro české turisty se nadále připravuje ve studiu Chorvatského rozhlasu HRT – Radio Split, ale je přebírán i Radiem Rijeka a Radiem Dubrovnik. Vysílání připravují redaktoři a moderátoři Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu a regionálních stanic ČRo. Jeho obsahem jsou zprávy a informace z Česka, ale pro turisty v Chorvatsku také ve spolupráci s Cestovní kanceláří Vítkovice Tours připravujeme a vysíláme turistické informace a zajímavosti, tipy na výlety, zprávy o počasí, sportovní a kulturní události, ale např. i stav v silniční, letecké i vodní dopravě, informace o trajektech nebo i soutěže a další zajímavosti. Co se týká hudební části, vysíláme hlavně české písně.

Do vysílání je nově zařazen také souhrn zpráv ze Slovenska, které ve Slovenském rozhlasu v Bratislavě připravuje tým Rádia Slovensko.

Servis pro turisty na pobřeží Jadranu vysílá ČRo 1 – Radiožurnál v Chorvatsku až do 10. září t.r. denně od 18: 05 do 18: 25 hod. na frekvencích uvedených v příloze.

Redaktoři Českého rozhlasu 1– Radiožurnálu připravují aktuální zpravodajství z Chorvatska také pro vysílání v České republice. Každou středu se v Motožurnálu dozvíte podrobnosti z dopravy, o prázdninách každou neděli v 10:35 pak Radiožurnál přinese důležité servisní informace a reportáže z Chorvatska.

Nově se mohou posluchači Českého rozhlasu dozvědět turistické informace z Chorvatska také na zpravodajské stanici Rádio Česko. Aktuální informace přineseme po celé léto každý všední den od pondělí do pátku v 10:50 hodin.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).