Hlavní navigace

Společnost Czech Digital Group přesouvá vysílání z Hošťálkovic na Hladnov

[Tisková zpráva] PRAHA, 24.10.2008 – Firma Czech Digital Group (CDG) ukončí ve čtvrtek 30.10. 2008 vysílání v digitální síti elektronických komunikací č.3, v Ostravě z lokality Hošťálkovice na kanálu 54 a přesune vysílací technologii na lokalitu Hladnov. Tato změna je vyvolána nutností uvolnění 54. kanálu pro veřejnoprávní síť č.1. Přesun technologií si vyžádá asi jednodenní přerušení vysílání multiplexu v Ostravě a okolí. Z Hladnova se bude vysílat na kanále 32.

Sdílet

Změnou lokality dojde ke snížení pokrytí ze současných 7,19% na 5,39%, což se negativně dotkne diváků v místech jako je např. Bílovec, Studénka, Příbor, Frýdek-Místek, Těrlicko a Albrechtice. „Ve snaze na zachování vysílání v Ostravě nám vyšel vstříc Český telekomunikační úřad a přidělil pro Ostravu již zmíněný 32. kanál. Vysílání sítě č.3 by mělo za těchto podmínek probíhat až do dubna roku 2011, kdy bude uveden do provozu hlavní vysílač na Hošťálkovicích na definitivním 48. kanálu.“ informoval Leoš Pohl, předseda představenstva společnosti Czech Digital Group.

Od 1. listopadu tak budou v programové nabídce sítě č.3 pro diváky v Ostravě a okolí televizní programy stanic Z1, Óčko TV, Public TV a rozhlasová stanice Proglas.