Hlavní navigace

Vysílat soukromě televizi může v Česku téměř každý

[Tisková zpráva] Technologie umožňující vysílání soukromého audiovizuálního obsahu jsou nyní dostupné pro téměř každou firmu. Multimediální systémy slouží například k vysílání regionálního zpravodajství, jako úřední videovývěsky či k živému přenosu různých událostí, například konferencí, zasedání či univerzitních přednášek.

Sdílet

PRAHA, 4. dubna 2008 – Soukromé televizní vysílání může v Česku provozovat už téměř každá firma. Šíření audiovizuálního obsahu přestává být doménou pouze kabelových operátorů. Technologická společnost S&T CZ ve spolupráci se společností Cisco umožňuje jednoduše šířit libovolný audiovizuální obsah prostřednictvím novinky na trhu – systému Cisco Digital Media System. Nová multimediální technologie je nenáročná na provoz a navíc cenově dostupná i pro neziskové organizace.

Multimediální systém obsahuje vše potřebné pro vytváření audiovizuálního obsahu, jeho ukládání, správu a distribuci. Videosignál se distribuuje bezdrátově prostřednictvím datové IP sítě, přičemž obsah je na koncové zařízení přenášen živě nebo na vyžádání – například prostřednictvím ovládacího panelu u informačních kiosků.

Možnosti využití vysílacího systému jsou velmi široké: „Lze tak pořádat virtuální školení, konference, informovat o dopravní situaci či třeba provozovat multimediální vývěsky na úřadech. Obecní zastupitelstva si mohou zřídit soukromý vysílací okruh a podobně jako kabeloví operátoři šířit v obci vlastní obsah – například průběh ze zasedání zastupitelstva. Široké je rovněž komerční využití, například pro vysílání reklamních spotů na nádražích, v čekárnách či dopravních prostředcích,“ řekl produktový manažer Petr Diviš z technologické společnosti S&T CZ, která se podílí na budování a distribuci systému Cisco Digital Media System.

Systém pro šíření videa je natolik cenově dostupný, že může najít uplatnění nejen v komerční sféře, ale i v neziskovém sektoru – školách, úřadech či místní samosprávě. Všude umožňuje efektivně oslovit audiovizuálním obsahem různé cílové skupiny – zákazníky, daňové poplatníky, zaměstnance, partnery nebo studenty. „Díky jednoduchému ovládání, nenáročnému provozu a dostupné ceně je technologie multimediálního vysílání dostupná opravdu všem organizacím. Dynamická komunikace prostřednictvím videa zažívá obrovský rozmach, multimediální informační panely budeme vídat stále častěji,“ řekl marketingový manažer společnosti Cisco Juraj Rakovský.

Příklady použití Cisco Digital Media System:

  • Prodej: Informační digitální tabule v prodejnách a na internetu, které představují nabídky a speciální akce. Promoční akce lze moderovat a vysílat v reálném čase.
  • Finanční služby: Šíření informací prostřednictvím panelů v klientských prostorách bank – zákazníci mohou být cíleně osloveni při čekání na obsloužení. Školení obchodních zástupců či pracovníků oddělení péče o zákazníky – například v jednotlivých pobočkách bank.
  • Státní sektor: Digitální vývěsky na úřadech, které obsahují jak úřední informace, tak denní zpravodajství lidem, kteří čekají na odbavení. Prostřednictvím internetu lze poskytovat živý přístup ke konferencím či zasedáním.
  • Vzdělání: Vzdálené vysílání přednášek z jiných škol či univerzit či poskytování záznamů přednášek na vyžádání – například relevantní obrazový materiál k probírané látce.
  • Bezpečnost občanů: Poskytování informací o dopravní situaci či stavu ovzduší ve městech.
  • Zdravotnictví: Pacienti či jejich příbuzní a přátelé mohou přistupovat ke zdravotním záznamům v digitální obrazové podobě. I zde lze využít služeb informačních tabulí a obrazovek v areálu nemocnic.

Jak Cisco Digital Media System funguje
Mediální systém zajišťuje distribuci informací formou videa, grafiky, animací, textu a webového obsahu na libovolnou lokalitu. Veškerý přenos probíhá po datové IP síti a je centrálně řízen. Technologie vyžaduje běžně dostupné datové linky, například vysokorychlostní připojení k internetu ADSL. Hlavní důraz je kladen na centrální správu celého systému a jeho jednoduchý provoz, který nevyžaduje odbornou obsluhu. Video se z centrály nahraje v předstihu do koncových terminálů a v určeném čase se přehraje na velkoplošném zobrazovacím zařízení – vše probíhá ve vysoké obrazové kvalitě.

Úspěch nasazení Cisco Digital Media System úzce závisí na zprostředkování zajímavého multimediálního obsahu. „Důležitá je dobrá technická kvalita záznamu, který obsahuje dynamické scény ve vysokém rozlišení. Dobré je rozdělit audiovizuální obsah do zón, v nichž se zobrazí informace v různých formátech – video, obrázky a text,“ řekl Petr Diviš ze společnosti S&T CZ.

Vlastnosti Cisco Digital Media System:

  • Snadné použití – ovládání přes web
  • Centrální správa a distribuce digitálních médií
  • Možnost distribuovat audio a video uživatelům stanic
  • Platforma pro budoucí aplikace, například mobilní video, široká podpora formátů
  • Integrované řešení poskytující skvělý výkon
  • Podpora živých přenosů
  • Efektivní distribuce videa rozsáhlé uživatelské obci
  • Uložení videa pro přehrání na vyžádání
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).