Hlavní navigace

Výsledky 17. ročníku celostátní soutěže Autodesk Academia Design 2011 vyhlášeny

[Tisková zpráva] V soutěži v digitálních technologiích, která se letos uskutečnila na SPŠ Frýdek Místek, zvítězili studenti a učitelé kopřivnické školy nejlépe využívající možností digitálního prototypování

Sdílet

PRAHA, 9. března 2011 – Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 3D návrhového, konstrukčního a animačního softwaru, oznámila výsledky celostátní soutěže v digitálních technologiích – Autodesk Academia Design. 17. ročník soutěže se uskutečnil ve dnech 4. a 5. března 2011 na Střední průmyslové škole ve Frýdku-Místku. Soutěžního klání se zúčastnilo celkem 96 studentů a učitelů z 26 českých a moravských škol. Putovní pohár v hodnocení škol získala VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice.

 

Individuálními vítězi se stali Robert Turinský z VOŠ a SPŠ Strakonice v ka­tegorii 2D kreslení, Ondřej Češka ze stavební SPŠ v Lipníku nad Bečvou v kategorii 2D kreslení stavební dokumentace a Petr Bouchal z SPŠ Přerov v kategorii 3D modelování. V učitelské kategorii zvítězil Lukáš Procházka z SPŠ na Proseku v Praze. Soutěž se již tradičně skládala ze soutěžních studentských kategorií ve 2D kreslení v AutoCADu a 3D modelování v Autodesk Inventoru a jedné učitelské kategorie – 3D modelování v Autodesk Inventoru. Navíc měla v letošním roce premiéru kategorie 2D stavebnictví v AutoCADu. 

„Praxe dnes od absolventů středních škol očekává profesní znalost na úrovni, k níž neodmyslitelně patří také schopnost týmové práce na projektech ve 3D prostředí pokročilých softwarových návrhových systémů jako je Autodesk Inventor nebo AutoCAD Revit Suite. Tato soutěž pomáhá studentům osvojit si principy i nástroje digitálního prototypování a zvýšit tak své šance na kvalitní uplatnění,“ říká David Palas, ředitel Autodesku v České republice.

 

„Paradoxem technického vzdělávání v České republice je to, že převážná většina studentů, kteří nastupují do prvních ročníků vysokých škol technického směru, přicházejí z gymnázií, kde – až na čestné výjimky – nemají mnoho příležitostí seznámit se se zmíněnými metodami a nástroji, a již vůbec ne naučit se rutinně je používat. O to větší radost mám z toho, že programu Autodesk Academia se daří zvyšovat prestiž, a že neustále roste počet škol, které se tohoto programu aktivně účastní. S některými z těchto škol úzce spolupracujeme na tvorbě metodik a materiálů, které jsou pak dostupné všem ostatním. Na to dostáváme pozitivní ohlasy od mnoha ředitelů a pedagogů. V letošním roce plánujeme rozšířit nabídku metodik optimalizovaných právě pro studenty gymnázií, kteří ve svém zaměření pomýšlejí na technické obory jako je strojírenství, architektura a stavebnictví,“ dodává D. Palas.

 

„Že se jedná o prestižní soutěž, dokazuje mimo jiné i skutečnost, že akce získala záštitu Ministerstva školství (MŠMT) v rámci programu Podpora soutěží a přehlídek v zájmovém vzdělávání pro školní rok 2010/2011, finanční podporu MŠMT a další sponzorské dary,“ říká Miriam Bejčková, ředitelka pořádající agentury Computer Agency.

 

Více informací  o soutěži naleznete na stránkách Computer Agency zde.

 

Iniciativy Autodesku v oblasti vzdělávání

Autodesk podporuje studenty a učitele poskytováním návrhového softwaru, inovativních programů a dalších zdrojů zaměřených na inspirování příští generace návrhářských profesionálů. Podporou učitelů směrem k pokročilým metodám výuky navrhování a získávání zkušeností v oblasti technologií, konstrukce a matematiky pomáhá Autodesk lépe připravovat studenty na příští akademické a pracovní výzvy. Autodesk podporuje školy a instituce vyššího vzdělávání po celém světě prostřednictvím významných slev, předplatného, grantových programů, školení, přípravy učebních osnov a dalších komunitních zdrojů. Více informací o vzdělávacích programech Autodesku a jeho řešeních na: autodesk.com/e­ducation-emea.

 
 

O společnosti Autodesk

Autodesk, Inc. je světový  lídr v oblasti 3D návrhového, technického a animačního softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Software od Autodesku pro návrh, vizualizaci a simulaci svých nápadů využívají zákazníci z odvětví strojírenství a výroby, architektury, stavebnictví, médií a zábavy – včetně 15 posledních vítězů filmových Oscarů (Academy Award) za nejlepší vizuální efekty. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 nabízí Autodesk nejširší portfolio moderních softwarových aplikací pro globální trh. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webu www.autodesk.cz.