Hlavní navigace

Výsledky anket na pracovním portále Monster.cz

[Tisková zpráva] Praha, 15. 7. 2009 - Návštěvníci pracovního portálu Monster.cz mají již několik měsíců možnost odpovídat na anketní otázky, které jsou pravidelně na domovské stránce tohoto portálu obnovovány. Výsledky posledních tří anket mimo jiné prozradily, že lidé téměř v 50 % nejsou nikým podporováni v jejich kariéře a téměř polovina zaměstnanců občas během výkonu své práce usíná.

Sdílet

Výsledky anket:

Anketní otázka: Stalo se Vám, že jste byl pochválen za práci, kterou odvedl někdo jiný?

Z celkového počtu 723 hlasujících odpovědělo 45 %, že v případě, pokud je někdo za cizí práci pochválil v domnění, že ji odvedli oni, přiznali, že ji odvedl někdo jiný. 32 % respondentů se tato situace nikdy nestala. Shodně 11 % hlasujících uvedlo – ano, stává se mi to často / ano jednou.

Češi nejsou podporováni svými zaměstnavateli / nadřízenými v kariéře

Na anketní otázku „Kdo Vás podporuje ve Vaší kariéře?“, odpovědělo z celkového počtu 2 855 respondentů 49 %, že je nikdo v jejich kariéře nepodporuje, 47 % je podporováno rodinou nebo přáteli. Pouze 4 % respondentů uvedla, že je podporuje jejich zaměstnavatel nebo nadřízený.

Téměř polovina zaměstnanců během pracovní doby občas usíná

Na anketní otázku „Stává se Vám někdy, že při práci usínáte?“ Odpovědělo 45 % respondentů, že občas během výkonu své práce občas usíná, 38 % uvedlo, že nikdy neusíná a 17 % odpovědělo, že usíná stále.

O Monster
Monster, světová jednička na online trhu práce, již od roku 1994 inspiruje lidi ke zlepšení života. Monster má lokální zastoupení na klíčových trzích v Severní a Jižní Americe, Evropě, Asii a Austrálii, propojuje tak všechny zaměstnavatele s kvalitními kandidáty na všech úrovních. Zároveň poskytuje uživatelům na celém světě personalizované poradenství v jejich kariéře. Monster nabízí zaměstnavatelům prostřednictvím online služeb velmi efektivní zacílení rozličných cílových skupin uživatelů, kteří hledají nové pracovní příležitosti.

Pro více informací navštivte www.monster.cz.

Více informací o Monster Worldwide, Inc. (NYSE: MWW) naleznete na http://corpora­te.monster.com