Hlavní navigace

Výsledky XII. ročníku mezinárodního festivalu Znojemský hrozen jsou velkým úspěchem Českého rozhlasu

[Tisková zpráva] Na XII. ročníku Znojemského hroznu, mezinárodního gastronomického festivalu televizních a rozhlasových pořadů a reklamních spotů, získal Český rozhlas celkem čtyři ocenění. Festival se konal ve Znojmě od 14. do 17. září.

Sdílet

Na letošním ročníku festivalu Znojemský hrozen 2010 se Českému rozhlasu dařilo. A že konkurence byla skutečné silná, dokládá i do rozhlasové sekce přihlášených jednašedesát soutěžních snímků domácí i zahraniční provenience.

K úspěchu Českého rozhlasu se vyjádřil i jeho prozatímní ředitel Peter Duhan: „Tím, že nezávislá porota Českému rozhlasu jako celku udělila hned čtyři ocenění v rozhlasové sekci – Zlatý hrozen, Stříbrný hrozen, Cenu Ministerstva zdravotnictví a Cenu města Znojmo -, byla oceněna velmi kvalitní práce rozhlasáků a já jsem na tuto skutečnost velmi hrdý. Věřím, že se nám bude podobně dařit i v příštích ročnících festivalu, který si v českém prostředí v průběhu svých dvanácti ročníků získal velké renomé.“

Ocenění Zlatý hrozen získal Český rozhlas Hradec Králové za pořad „Rádio na cestách – halušky“ autorů Zdeňka Nováka, Martina Pařízka a Jany Kudyvejsové. Porota se toto ocenění rozhodla udělit za originální rozhlasovou formu, kombinující prvky dokumentární, zábavné a dramatické, využívající principu mystifikace a happeningu, jakožto tradičního uměleckého žánru.

Stříbrný hrozen získala redakce Českého rozhlasu Plzeň za pořad „Posezení v Divadle Miroslava Horníčka“ od Květy Bodóllové a Petra Jančaříka. Podle odborné poroty je tento záznam veřejné nahrávky příkladem kvalitní rozhlasové zábavy s vynikající prací moderátora a velmi dobrým výběrem hostů.

Cenu ministerstva zdravotnictví České republiky si odnesl kolektiv autorů Daniela Burdy, Petra Hladíka, Hany Mikulincové, Michala Malého, Milana Kopečného a Ireny Šarounové z redakce Českého rozhlasu Region, Vysočina za cyklus pořadů „Najdi si svého farmáře“. Zde porota ocenila zejména způsob účinné motivace posluchačů k návratu k přímé spotřebě čerstvých potravin od místních farmářů s etickým důrazem na kvalitu řemesla.

„Chlebová polévka“, pořad autorky Světlany Lavičkové z Českého rozhlasu 2 – Praha získal Cenu města Znojmo. Zde se porota shodla, že se jedná o velmi dobře zpracovanou rozhlasovou miniaturu, která upoutá pozornost svým zvukem, autenticitou a zdánlivě jednoduchým obsahem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).