Hlavní navigace

Vyšlo první číslo časopisu Blogosféra

[Tisková zpráva] V těchto dnech vychází první číslo tištěného bulletinu Blogosféra, který se zaměřuje na českou a slovenskou blogovou scénu. Časopis vychází jako součást aktivit skupiny osob kolem Blogportálu, specializovaného rozcestníku českých a slovenských weblogů. Magazín je k dispozici také ve formátu PDF na adrese www.blogosfera.cz, kde najdete rovněž anotace všech článků obsažených v aktuálním čísle.

Sdílet

Blogosféra si klade za cíl mapovat naše weblogy, vybírat z nich to nejlepší a to každý měsíc vydávat v tištěné podobě. Obsah časopisu je ale vedle příspěvků samotných blogerů tvořen redakcí – vycházejí v něm teoretické články o vývoji v oblasti blogování, rozhovory s blogery a také materiály samotných blogerů, které napsali přímo pro Blogosféru.

V prvním čísle je možné přečíst si 6 spotů vybraných z českých weblogů v průběhu prosince a ledna a fejeton blogerky, který se zabývá blogováním. Weblogy coby fenomén ovlivňující mediální paradigma jsou ostatně nosným tématem lednového vydání.

Články vybrané do tištěného časopisu, který zatím vychází na skromných 8 stranách formátu A4, jsou honorovány. Čeští a slovenští blogeři tak mají příležitost získat za své spoty odměny, a to bez ohledu na jejich odborné zaměření. Blogosféra jde ale ještě dál. Autoři projektu totiž slibují, že dobrým autorům umožní získávat honoráře ještě pravidelněji. Většina autorů prvního čísla se svého honoráře vzdala, takže vydavatel se rozhodl obnos v hodnotě 1.200 Kč zaslat na účet Nadace Terezy Maxové.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).