Hlavní navigace

Výstava Reportážní cesty s Českou televizí

[Tisková zpráva] Mediální partner letošního Febiofestu Česká televize připravila pro návštěvníky unikátní doprovodnou akci, kterou je výstava fotografií kameramana Evžena Janouška s názvem Reportážní cesty s Českou televizí.

Sdílet

Multimediální výstava propojuje veřejnoprávní zpravodajské reportáže, subjektivní výpovědi zahraničních zpravodajů České televize a fotografie z cest po celém světě. „Moje fotografie vznikají, až když udělám poslední záběr a odložím kameru. Nemám možnost nafotit akční fotografii, ale na druhou stranu už mám navázaný kontakt s lidmi. Nebojí se fotoaparátu a jsou mnohem přirozenější. Někdy se mi zdá, že jedna fotografie s textem má větší hloubku a obsah než celá televizní reportáž,“ dodává autor Evžen Janoušek. Na svých fotografiích ukazuje znovu místa a události, z nichž Česká televize odvysílala reportáže. Spojuje dohromady fotografie, text a odvysílanou reportáž z jednoho místa, rozšiřuje televizní zkratku reportáže o jiný úhel pohledu a přibližuje přímou osobní zkušenost televizního štábu. Komentáře k jednotlivým fotografiím napsali zahraniční zpravodajové ČT Michal Kubal, Tereza Engelová, Otakar Svoboda a Zbyněk Vičar.

Výstava potrvá od 20. března celé tři týdny v kavárně JET SET CAFE naproti vchodu do multiplexu Cinema Village na Smíchově.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).