Hlavní navigace

Společnosti Intel, STMicroelectronics a Francisco Partners uzavřely smlouvu o vytvoření společnosti Numonyx

[Tisková zpráva] Uzavřením smlouvy vznikla nová, nezávislá společnost Numonyx B. V., která má za cíl navrhovat, vytvářet a vyrábět flashové NOR a NAND paměti. Společnost Intel má v nové firmě 45,1% podílové zastoupení, STMicroelectronics vlastní 48,6% podíl a Francisco Partners disponují 6,3% podílem. Nově vzniklou firmu podpoří finančně i organizace Intesa Sanpaolo SpA a Unicredit Banca d'Impresa SPA.

Sdílet

SANTA CLARA, 4. dubna 2008 – Společnost Intel oznámila, že uzavřela transakci se společnostmi STMicroelectronics a Francisco Partners. Společně vytvořily nezávislou společnost Numonyx B. V., která má za cíl navrhovat, vytvářet a vyrábět flashové NOR a NAND paměti.

Společnost Intel převedla aktiva spjatá s jejím podnikáním v oblasti flash pamětí NOR a jistá aktiva vztahující se k iniciativám společnosti spojeným s paměťmi typu PCM (Phase Change Memory) do společnosti Numonyx výměnou za její 45,1% podíl. Firma STMicroelectronics získala ve společnosti Numonyx 48,6% podíl. Francisco Partners pak disponují 6,3% podílem, výměnou za hotovostní investici 150 milionů dolarů.

Součástí transakce je i suma 450 milionů dolarů v obligačním financování, kterou obdrží společnost Numonyx od organizací Intesa Sanpaolo SpA a Unicredit Banca d'Impresa SPA, nad rámec možnosti úvěru dalších 100 milionů dolarů. Půjčka má čtyřletou splatnost a jak společnost Intel, tak STMicroelectronics se za Numonyx zaručily bankám garancí 50% splatností při zadluženosti.

Společnost Intel odhaduje, že v prvním čtvrtletí roku 2008 zaznamená dodatečné snížení bezhotovostního kapitálu přibližně o 300 milionů dolarů, což souvisí s převodem aktiv do společnosti Numonyx a dalšími výdaji spjatými s touto transakcí. Přibližně 2 500 zaměstnanců společnosti Intel se v rámci dané transakce připojí ke společnosti Numonyx.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).