Hlavní navigace

Využijte účinného odvádění tepla pro 30% snížení teploty procesoru

[Tisková zpráva] Chladič ASUS Lion Square zajišťuje tiché a velmi výkonné chlazení procesoru pro extrémní přetaktování

Sdílet

Praha 17. dubna 2008 – ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, uvádí nejnovější chladič procesoru série Square – Lion Square. Design nového chladiče, inspirovaný legendou o štítech Sword Lion, připomíná obranný štít — působivý tvar totemu se lvem a jeho ducha, symbolizujícího sílu a odvahu. Chladič Lion Square obsahuje několik inovovaných funkcí, mezi které patří oboustranné a velmi husté žebrování, ventilátor s dynamicky řízenou rychlostí a čtyři měděné chladící trubice pro tiché a velmi výkonné odvádění tepla od procesorů Intel Core 2 Extreme/Core 2 Quad, Quad-Core a AMD Athlon 64 FX/X2 Dual-Core.

Jedinečný design – Legendární Sword Lion
ASUS Lion Square získal svůj název podle legendy o Sword Lion, který je symbolem síly, odvahy a štěstí. Masivní konstrukce a ojedinělý design obsahuje měděné chladící trubice Φ8, které odvádějí teplo ze spodní části zařízení a zároveň svými koncovkami dodávají estetický výraz vrcholu chladiče, který připomíná tvar obranného štítu. Technicky i umělecky se Lion Square perfektně shoduje s duchem tradice, v naději poskytovat hráčům efektivní a bezpečný zážitek, nebo dokonce i štěstí.

Informace o legendě:
Slavný vojevůdce kdysi vedl své armády, aby po invazi porazily skupinu silných nepřátel. Štíty, kterými byly armády vybaveny, byly ozdobeny rytinou lva, který měl v tlamě meče. Pozdější generace věří, že tento symbol lva představuje sílu, odvahu a štěstí.

O 30 % chladnější s velkou teplosměnnou plochou a účinným chlazením
Chladič Lion Square využívá měděného základu s vrstvou niklu, čtyři měděné chladící trubice Φ8, hliníková žebra a vnitřní 9cm LED ventilátor pro účinné snížení teplot procesoru o 30 %. Vnitřní ventilátor řídí proud vzduchu vytvořený 9cm LED ventilátorem do okolních modulů pro regulaci napětí (VRM – voltage regulation modules), které jsou velice důležité pro práci procesoru a celkovou stabilitu a spolehlivost systému. Díky těmto funkcím si mohou hráči užívat bezpečného přetaktování až do 180 W.

Inovované funkce pro pohodlné a tiché chlazení
V chladiči Lion Square je použito několik inovovaných funkcí, mezi něž patří například 9cm ventilátor s funkcí PWM, která automaticky upravuje jeho rychlost v závislosti na aktuální teplotě CPU a poskytuje velmi tiché chlazení s hlučností pouhých 16 dBA. Díky nové konstrukci se speciálním pružinovým šroubem a svorkami je upevnění chladiče snazší než kdy dříve. V pouhých dvou jednoduchých krocích je možné chladič Lion Square snadno nainstalovat, aniž by bylo nutné vyjmout základní desku ze systému.

Úspěchy společnosti ASUS za rok 2007
Firma ASUS má za sebou velmi úspěšný rok 2007, ve kterém získala po celém světě celkem 2 568 ocenění. K tomu zaujala 10. místo v hodnocení časopisu Business Week „InfoTech 100“ mezi společnostmi roku a byla vyhlášena časopisem Wall Street Journal Asia „Jedničkou v poskytování kvality a služeb“.

Více informací o produktech společnosti ASUS naleznete na webových stránkách společnosti http://www.asus.com nebo http://cz.asus.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).