Hlavní navigace

Využití cloudových aplikací může snížit spotřebu energie o více než 30 procent

[Tisková zpráva] Analýza Accenture a WSP spočítala schopnost cloudu snížit objem emisí skleníkových plynů

Sdílet

Praha, 22. listopadu 2010

      Firmy a organizace, které používají cloudové služby namísto klasických on-premise řešení, mohou snížit celkovou spotřebu energie a objem vyprodukovaných emisí skleníkových plynů na uživatele o 30 až 90 procent. Vyplývá to z analýzy poradenských společností Accenture a WSP Environment & Energy zpracované pro společnost Microsoft. Úspory jsou podle analýzy největší u menších implementací cloudových služeb pro přibližně 100 uživatelů.

      „Průměrný server v menších firmách je obvykle využíván pouze na několik desítek procent své kapacity, avšak energetické zdroje jsou naplno využívány po celou dobu jeho provozu. Díky cloudovým službám je možné tuto spotřebu snížit. Dosáhnout snížení emisí v porovnání s klasickými on-premise řešeními přitom mohou i velké firmy s několika tisíci uživateli,“ vysvětluje David Hruška, manažer serverové divize ve společnosti Microsoft.

      Například i společnosti a organizace s přibližně 10 tisíci uživateli mohou díky přechodu na cloudové služby dosáhnout snížení objemu emisí skleníkových plynů na jednoho uživatele o 30 až 60 procent. U implementací pro přibližně tisíc uživatelů může dojít ke snížení o 60 až 90 procent a u firem s například sto uživateli dokonce o více než 90 procent.

      Na snížení spotřeby energie a snižování emisí skleníkových plynů se podílí hned několik faktorů. Cloudové služby umožňují sdílet hardware mezi tisíci nebo miliony uživatelů, kteří se připojují v různý čas a mají různé nároky, což optimalizuje využití energetických zdrojů. Moderní datová centra poskytovatelů cloudových služeb jsou navíc již sama optimalizovaná pro lepší využití zdrojů.

      Analýza se zaměřovala na produkty Microsoft Exchange, Microsoft SharePoint a Microsoft Dynamics CRM, u nichž porovnávala dopady jejich cloudových a on-premise verzí na životní prostředí.  Vedle využití již hotových cloudových služeb mohou firmy a organizace v praxi vyvíjet i vlastní cloudové aplikace, například s využitím platformy Windows Azure.

      Více informací naleznete zde: http://www.mi­crosoft.com/en­vironment/clou­d.aspx  

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování sof­twaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.