Hlavní navigace

Využívání elektronické fakturace v IT firmách

[Tisková zpráva] Společnost ABRA Software provedla průzkum mezi IT firmami na téma využívání elektronické fakturace. Průzkumu se zúčastnilo přes 500 IT společností a otázka zněla: „V jaké podobě využíváte elektronickou fakturaci ?“

Sdílet

ABRA

„Odpovědi jasně ukazují, že elektronická výměna dat mezi podniky se teprve rozbíhá. I společnosti z IT, které mají k aplikaci těchto technologií velmi blízko, na tento efektivní způsob komunikace teprve přechází“, uvedl Petr Kuchař, člen představenstva ABRA Software a sdružení SPIS. „Masové rozšíření těchto technologií předpokládáme v souvislosti se zveřejněním formátu ISDOC, který se díky podpoře významných výrobců ekonomického software pravděpodobně stane standardem fakturační komunikace,“ uvedl.

Formát ISDOC vznikl na půdě sdružení SPIS a ABRA Software je jedním z jeho hlavních protagonistů. Na podzim minulého roku pak 14 společností podepsalo deklaraci, ve které se zavázaly do jednoho roku nový standard implementovat ve svých komerčních produktech.

„Jsem rád, že i já mohu přispět k tomuto dílu, které ušetří podnikům spoustu nákladů za papír, tisk, poštovné, za ruční zadávání dat a opravy případných chyb atd. Považujeme to za náš přínos celé společnosti“, uvedl Kuchař.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).