Hlavní navigace

Významný ruský novinář na pozvání ČRo v Praze

[Tisková zpráva] Ve dnech 20. – 23. února bude v Praze pobývat významný ruský novinář Konstantin von Eggert, který přijal pozvání generálního ředitele Českého rozhlasu Petera Duhana. Během své návštěvy se setká s novináři ČRo, se kterými se podělí o své cenné pracovní zkušenosti, a rovněž se studenty vysokých škol, kterým během přednášky volně přístupné veřejnosti představí žurnalistickou profesi v praxi.

Sdílet

„Těším se na návštěvu Českého rozhlasu a na setkání se svými rozhlasovými kolegy. Bude mi ctí podělit se o své zkušenosti, stejně jako o svůj osobní pohled na události současného Ruska. Zároveň mne zajímá, jak čeští kolegové pohlížejí na momentální situaci v Evropské unii a to především ve Střední Evropě,“ sdělil Konstantin von Eggert Českému rozhlasu ihned po svém včerejším příletu do Prahy.

Konstantin von Eggert je ruský politický analytik a komentátor, poradce a novinář. Během své bohaté kariéry pracoval jako diplomatický zpravodaj v Iránu, Iráku, Afghánistánu či Středním východě. Stal se šéfredaktorem ruské sekce BBC v Moskvě. Během svého úvazku pro BBC moderoval ranní relaci Utro BBC a mezi prvními živě pokrýval nejdramatičtější události v Rusku za posledních deset let, jakými byly například rezignace ruského presidenta Borise Jelcina či zadržování 850 rukojmích v moskevském divadle Dubrovka čečenskými bojovníky v roce 2002.

Konstantin von Eggert točí i velmi zajímavé rozhovory s mnoha významnými osobnostmi. Do jeho portfolia se řadí Michail Gorbačov, Lech Walesa, Madeleine Albrightová, švédský král Karel XVI. Gustav či Javier Solana. Z českých osobností se připojí ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg, se kterým má K. von Eggert během své návštěvy v Praze naplánovanou schůzku.

Konstantina von Eggerta si posluchači Českého rozhlasu budou moci naladit v úterý 21. února od 17.05, kdy ho na Českém rozhlase 1 – Radiožurnálu bude zpovídat ve 20 minutách Radiožurnálu Štěpánka Čechová. Libor Dvořák z Českého rozhlasu 6 se ho bude v pořadu Rozmluvy Studia STOP ptát mimo jiné na to, jaké to je pracovat pro ruskou BBC a jak se vyvíjí situace v současném Rusku před prezidentskými volbami.

Pro studenty vysokých škol, ale i širokou veřejnost, připravil Český rozhlas ve spolupráci s Institutem Komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK ve středu 22. února od 17.45 na Smetanově nábřeží 995/6 v sále č. 215 přednášku na téma: „Angažovanost versus aktivismus novináře / Současná situace v Rusku“.