Hlavní navigace

Výzva k rezignaci programového ředitele Českého rozhlasu

[Tisková zpráva] Chci na této poradě uvést – a prosím, aby to doslovně bylo v zápise -, že naprosto zásadně nesouhlasím s výroky programového ředitele Medka na jednání Rady ČRo minulý týden.

Sdílet

V době, kdy Radio Wave vznikalo, byl pan Medek členem managementu ČRo – a nevzpomínám si, že by proti „alternativnosti“ této stanice vznesl jedinou námitku. Časem lze jistě změnit názor, já sám však případě vysílání ČRo pro mladé nevidím relevantní důvody, proč bychom měli provozovat mainstreamovou stanici. Jsem přesvědčen, že RW právo na život má a že právě v něm může být budoucnost ČRo. Současně si nemyslím, že RW je menšinová stanice, ale i kdyby – ČRo má přece ze zákona poskytovat službu menšinám.

Tím se dostávám k tomu nejpodstatnějšímu. Pobuřuje mne, když programový ředitel ČRo řekne, že – cituji – „tato menšinová skupina podle mého názoru není budoucností tohoto národa, anebo jenom velice ojediněle.“ Znamená to, že začneme posluchače kádrovat, jestli jsou pro „budoucnost národa“ perspektivní nebo nejsou? Jaká se budou používat kritéria? To, jaká se jim libí hudba, nebo i to, jakou mají barvu očí?

Jsem v ČRo 15 let, z toho v managementu 11, ale nikdy jsem se s ničím podobným nesetkal. A nikdy se s tím už setkat nechci.

Vyzývám programového ředitele, aby se omluvil posluchačům RW a aby neprodleně rezignoval.


Miroslav Bobek

ředitel ČRo 8 Online

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).