Hlavní navigace

Vzniklo Blu-ray Forum.cz

[Tisková zpráva] V České republice začala působit asociace Blu-ray Forum.cz. Chce zájemcům o domácí zábavu nabídnout řadu příležitostí, aby poznali, že sledování filmů s vysokým rozlišením obrazu představuje mimořádný zážitek. Mezi zakládající členy sdružení Blu-ray Forum.cz patří značky Samsung a Sony, ale také společnost BrickBox Multimedia, která v současnosti dokončuje práce na vydání prvního Blu-ray disku s českým filmem Gympl. Zájem o účast v asociaci již projevila řada společností jako BaSys, Bontonfilm, Bontonland, Diskus, Forum Home Entertainment a Magic Box. Asociace na podporu Blu-ray Disku se zatím podařilo založit pouze ve vyspělých zemích EU jako Německo, Francie, Itálie nebo Španělsko.

Sdílet

V letošním roce se Blu-ray Forum.cz zaměří na zviditelnění Full HD televizorů a Blu-ray přehrávačů v obchodech a podporu výrazného rozšíření nabídky nových atraktivních filmových i hudebních titulů na discích Blu-ray v české jazykové verzi.

Příznivcům domácího kina také poskytne dostatek informací o výhodách BD disků oproti DVD video. Jednou z nich se ve velmi krátké době například stane funkce BD Live, která umožňuje širokou škálu možností pro využívání internetu v kombinaci s optickým diskem. Můžeme díky ní získávat další bonusy nebo hrát on-line hry.

Blu-ray Forum.cz uspořádá 6. května 2008 tiskovou konferenci, jejíž součástí bude prezentace přístrojů a novinek na discích BD.