Hlavní navigace

Vzpomínka České televize na herečku a režisérku Danu Vávrovou

[Tisková zpráva] Uvedením filmu Hurá na medvěda (2000) v sobotu 7. března na ČT1 od 10.25 hod. připomene Česká televize herecké a režijní umění Dany Vávrové, která zemřela v únoru letošního roku ve věku 41 let.

Sdílet

Dana Vávrová je autorkou námětu a režisérkou prázdninové komedie o podnikavých rodičích, odvážných dětech a šikovném medvědovi, který vznikl v německo-české koprodukci. Komediální rodinný film je situovaný do krásné romantické krajiny na Šumavě, do hraniční oblasti mezi Německem a Českem. Vychází z dobrých tradic našeho dětského filmu a nově je rozvíjí ve zcela současných situacích: život v pohraničí, vztahy usedlých Čechů a německých turistů, začátečnické podnikání a jeho obtíže u nás.

Autory scénáře jsou J. Bitzer, Ch. Stark, kamera P. Heller Hudbu složil P. Hapka, drezéři Berouskové cvičili pro film zvířata. Role dospělých hrají I. Chýlková, K. Heřmánek, N. Konvalinková, R. Hrušínský. V menší roli originální listonošky se objevuje i sama režisérka. V hlavní dívčí roli se představuje J. Vilsmaierová, její dcera.

Dětská hvězda českého filmu pro malé diváky Dana Vávrová (9. 8. 1967 – 5. 2. 2009) zazářila mimo jiné především jako Leontýnka ve filmu O. Lipského Ať žijí duchové. Posledních dvacet let žila a pracovala především v Německu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).