Hlavní navigace

Vzpomínka na Adventní koncerty 2006 - slavnostní rozdělení konta

[Tisková zpráva] Ve Vzpomínce na Adventní koncerty 2006 uvede Česká televize ve čtvrtek 5. dubna na ČT2 v 16.25 hod. slavnostní rozdělení konta ve výši 9 156 490, 36 Kč, jež vzešlo z darů diváků. Generální ředitel České televize Jiří Janeček předá šeky zástupcům jednotlivých neziskových organizací, kterým byly koncerty věnovány. Každá ze čtyř organizací tedy získá 2 289 122,59 Kč.

Sdílet

Adventní koncerty 2006, jimiž provázeli Marta Kubišová, Táňa Fischerová a Jan Kačer, vysílala Česká televize přímým přenosem od 26. 11. do 17. 12. 2006 vždy v neděli na ČT1 od 18.00 hod. První Adventní koncert (z Tereziánského sálu Břevnovského kláštera) byl věnován Slezské diakonii na projekt chráněného bydlení, druhý Adventní koncert (z chrámu sv. Petra a Pavla na Vyšehradě) občanskému sdružení Život bez bariér z Nové Paky, třetí Adventní koncert (z chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně) občanskému sdružení Klub bechtěreviků, organizaci s celostátní působností zaměřené na pomoc lidem postiženým bechtěrevovou chorobou, čtvrtý Adventní koncert (z katedrály sv. Víta) Charitě svaté rodiny Nový Hrozenkov, provozují Dům pokojného stáří pro seniory, a poskytují služby osobní asistence a denní stacionář pro seniory.

Adventní koncerty, cyklus pořadů pravidelně se objevujících na předvánoční obrazovce, jsou nejstarším charitativním projektem České televize. Za 16 let existence pomohly ulehčit život duševně, tělesně a sociálně handicapovaným částkou převyšující 104 miliony korun.

Humanitární organizace, které by měly zájem o zařazení do letošního cyklu Adventních koncertů, mohou své žádosti do ČT posílat do 30. dubna 2007.

Více informací: www.ceskatele­vize.cz/ct/vy­berova-rizeni/konkurzy