Hlavní navigace

Wacom rozšiřuje svůj sortiment PL Interaktivních Pen Displejů

[Tisková zpráva] Ještě větší 19 palcový PL-900 nabízí pokročilé funkce pro lepší interakci při prezentacích a přednáškách.

Sdílet

Wacom, přední výrobce tabletů s digitálními pery, Interaktivních Pen Displejů a intuitivních propojovacích zařízení uvádí dnes na trh Interaktivní Pen Displej PL 900 s 19” LCD s vysokým rozlišením a digitálním perem, které umožňuje uživatelům psát, dělat si poznámky a pohybovat perem přímo na obrazovce.

Produkt PL 900 určený pro vzdělávací instituce a společnosti, které na svých zasedáních, schůzkách, prezentacích nebo videokonferencích požadují audio-vizuální zařízení, představuje inovativní nástroj, ideální pro dynamické a interaktivní prezentace nebo přednášky. Interaktivní Pen Displej s digitálním perem také slouží jako přesný nástroj k ovládání a obsluze složitých uživatelských rozhraní.

S vysoce kvalitní obrazovkou o velikosti 19”, nabízející SXGA rozlišení 1280×1024 pixelů, je PL-900 novým přírůstkem do úspěšné rodiny PL-displejů společnosti Wacom a v současnosti představuje největší Interaktivní Pen Displej této řady. Díky větší obrazovce a antireflexní úpravě je použití PL-900 mnohem pohodlnější, a to i v dlouhých časových intervalech.

PL-900 poskytuje pokročilé video funkce a zahrnuje DVI-I vstup i DVI-I výstup. To znamená, že je možno používat buď analogový, nebo digitální zdroj videa. Výrobek nyní rovněž podporuje analogový nebo digitální výstup do projektorů a dalších externích displejů, takže další DVI-splitter již není potřeba. Tato plug-and-play funkce používání tohoto zařízení ještě více zjednodušuje.

Novou funkcí podporující video vstup v širokoúhlém formátu a také nativní poměr stran je video scaler, který převádí video signál z jednoho rozměru či rozlišení na jiný. Při nastavení na standardní hodnotu nabízí displej PL-900 stranový poměr 4:3, avšak po připojení k širokoúhlému notebooku či jinému hardwaru se tento poměr stran automaticky změní na 16:10.

Dynamičtější prezentace
PL-900 umožňuje pomocí digitálního pera provádět intuitivní datový vstup přímo na obrazovce, čímž zajišťuje dokonalou koordinaci mezi rukou a očima a také vyšší přesnost. Tato přednost z něj činí ideálního pomocníka pro prezentace. Ve spojení s videoprojektorem je možno tento interaktivní pen displej s digitálním perem používat stejným způsobem jako tradiční zpětný projektor, avšak se všemi výhodami digitálních funkcí. Uživatel může během prezentace nebo přednášky přidávat ručně psané poznámky, komentáře a schémata, které lze následně uložit a rozdat posluchačům.

Výsledkem je tedy živá interakce mezi přednášejícím a jeho publikem. Díky možnosti aktualizace prezentací v reálném čase přímo na obrazovce, zatímco přednášející stále stojí před svými posluchači, se i pracovní schůze zaměstnanců ve firmě stane efektivnější.

Vyšší interaktivita při použití ve vzdělávání
PL-900 rovněž nabízí univerzitám, školám a dalším vzdělávacím zařízením nové možnosti výuky. Během přednášky či vyučovací hodiny budete moci kdykoliv napsat na obrazovku poznámky nebo nakreslit různé náčrtky, obrázky nebo myšlenkové mapy. Výukoví pracovníci mohou dopsat náměty a nápady studentů přímo na promítací fólii, čímž podpoří interaktivitu, kreativitu a diskuzi studentů.

Vysoká přesnost při řízení procesů
Práce s perem přímo na obrazovce umožňuje vyšší stupeň přesnosti a ovládání. PL 900 je tudíž ideální volbou při realizaci úkolů v řízení procesů, kde je potřeba rychle a intuitivně ovládat řadu ovládacích prvků a hodnot nastavení. Také digitální mixážní pult bude možno ovládat podobně jako jeho protějšek ze skutečného světa, jelikož zvukový inženýr bude moci upravovat virtuální ovládací prvky přímo na obrazovce.

Patentovaná technologie digitálního pera společnosti Wacom poskytuje přirozený nástroj ke psaní, přidávání rukou psaných poznámek nebo k pohybu pera přímo na obrazovce. Ergonomicky navržené bezdrátové a bezbateriové pero nabízí 512 stupňů přítlaku a programovatelné dvoupolohové tlačítko. Technologie PL-900 minimalizuje chvění pera, čímž zrychluje a mnohem více zpřesňuje pohyb s kurzorem.

Cena a dostupnost
Displej PL-900, kompatibilní jak s Windows, tak Mac OS, je k dostání od dnešního dne. Jeho cena činí 40.805 CZK vč. DPH a na výrobek je poskytována dvouletá záruka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).