Hlavní navigace

WBI Systems Špičky v oboru řediteli dvou divizí nového velkého hráče na českém IT trhu

[Tisková zpráva] Společnost WBI Systems a.s., která razantně vstupuje na český trh a nabírá zdejší IT odborníky, získala do svého týmu uznávané oborové špičky z oblasti softwarového vývoje a správy softwarových licencí.

Sdílet

Do čela divize WBI Microsoft Business Solutions Group nastoupil Jiří Blažek. 

Jiří Blažek (44) patří mezi nejuznávanější manažery a architekty informačních systémů na platformách světové technologické jedničky Microsoft. Doposud zastával funkci jednatele a ředitele společnosti MicroSource, která byla založena za účelem sdílení řešení a lidských zdrojů mezi partnery Microsoftu. Předtím působil jako výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Axperience a.s., a následně se podílel na fúzi společností Webcom a Axperience. Během své dlouhé profesní praxe v nejvyšším managementu významných IT firem byl zodpovědný za přípravu a implementaci nesčetně složitých informačních systémů a za řízení nejnáročnějších projektů jak v tuzemsku, tak v Evropě a USA. Osobně se podílel na řízení velké části projektů postavených na MS Dynamics AX, které byly v ČR realizovány.

Vystudovat Matematicko-Fyzikální fakultu Univerzity Karlovy. Během své kariéry absolvoval řadu nejrůznějších specializovaných kurzů a školení jak v oblasti IT a softwarových systémů, tak v oblasti managementu, řízení projektů a řízení týmů.

Ve svém volném čase rád lyžuje a hraje tenis. Zajímá se o psychologii a věnuje se své rodině.

Divizi WBI Licensing Solutions Group povede Martina Hyndráková.

Martina Hyndráková (40) je uznávanou licenční specialistkou. Oblasti Software Asset Managementu (SAM) se věnuje od roku 1997. Spolupodílela se na vzniku prvního certifikačního programu pro SAM auditory a systému personálních certifikací pro ISO SAM auditory. Je autorkou prvního oborového systematického vzdělávacího programu pro IT specialisty. V období 2000 – 2006 působila jako produktový manažer softwaru AuditPro. Jako odborný konzultant společnosti Microsoft se podílela na několika mezinárodně oceněných projektech (např. Licenční optimalizace v oblasti školství v roce 2007). Je autorkou téměř stovky odborných i popularizačních článků. V současné době se věnuje řízení projektů a osvětové činnosti v oblasti SAM.

Martina Hyndráková vystudovala Vysokou školu mezinárodních a veřejných vztahů. Je absolventkou CIMA A a CIMA B a lektorkou CIMA A. Ve svém volném čase jezdí na koni, zajímá se o aromaterapii a hraje na saxofon, klávesy, kytaru a zpívá. Baví ji vytvářet marketingové a komunikační strategie pro malé firmy s velkými ambicemi.

O WBI
WBI Systems patří mezi největší dodavatele business řešení postavených na produktech Microsoft pro středně velké a velké podniky. Je významným partnerem i v nejrůznějších mezinárodních projektech. V Čechách a na Slovensku je jedinou firmou na trhu pokrývající úplně všechny produkty Microsoftu, které dále inovuje a dotváří podle specifických potřeb zákazníků, ke kterým je přenáší. Během následujících tří let chce WBI vstoupit i na polský a maďarský trh a stát se největším operátorem softwarových řešení postavených na platformách Microsoft ve střední a východní Evropě a zároveň jedním ze tří největších partnerů společnosti Microsoft.

Ve WBI působí v Čechách a na Slovensku více než 75 vysoce vyškolených odborníků, certifikovaných přímo světovou technologickou jedničkou Microsoft na její jednotlivé produkty i celá komplexní řešení. WBI je v obou zemích držitelem nejvyšších statutů Microsoft Gold Certified Partner. Společnost loni přímo od Microsoftu získala prestižní ocenění Microsoft Industry Award 2009 za mimořádně inovativní řešení postavené na produktech Microsoft.

Svá navržená řešení WBI už úspěšně nasadila ve více než 100 významných domácích i mezinárodních společnostech.